Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Trešdien pastiprināti kontrolēs atļauto braukšanas ātrumu

www.jelgavasvestnesis.lv
Šogad jau piekto gadu pēc kārtas Valsts policija piedalīsies Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) rīkotajā ātruma kontroles maratonā. Sākot no trešdienas, 3. aprīļa, pulksten 6 rītā visā valsts teritorijā ceļu policija 24 stundas pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai.

Lai gan ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiek kontrolēta arī ikdienā, trešdien no pulksten 6 rītā kopumā 26 Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs vienlaicīgi tiks rīkots 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratons. Akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz to, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību ceļu satiksmē.

«Ik dienas uz Latvijas ceļiem policisti pieķer vidēji 200 autovadītāju, kuri neievēro atļauto braukšanas ātrumu. 2018. gadā Valsts policija sastādījusi nepilnus 73 000 administratīvā pārkāpuma protokolu par ātruma pārsniegšanu. Šis skaitlis gan neiekļauj ar fotoradariem pieķertos ātrumpārkāpējus,» informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte.

«Par ātruma rekordiem un rupjiem pārkāpumiem ceļu satiksmē medaļas nepasniedz, turklāt pārgalvīga rīcība uz ceļa var beigties arī traģiski, tāpēc ar šādām akcijām mēs vēlamies likt autovadītājiem aizdomāties par savu atbildību, piedaloties ceļu satiksmē – vai izvēlētais ātrums neapdraudēs pašu un citus ceļu satiksmes dalībniekus?» norāda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis. Pērn ātruma kontroles maratona laikā likumsargi Latvijā fiksējuši 636 ātrumpārkāpējus, autovadītāji pieķerti arī citos ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumos.

Jelgavā pērn ātruma maratona laikā policija par atļautā ātruma pārsniegšanu apturēja 16 autovadītājus un desmit no viņiem tika piemērots naudas sods.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti