Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Satiksme Miera ielā tiek organizēta pa pagaidu tiltu

Ilze Knusle
No šodienas Miera ielā satiksme tiek organizēta pa apbraucamo ceļu un pagaidu tiltu pār Platoni. Līdz ar to var sākt arī 1979. gadā celtā tilta demontāžu, lai tā vietā uzbūvētu jaunu ar četrām braukšanas joslām un ietvi.

Satiksme pa apbraucamo ceļu un pagaidu tiltu notiek divās braukšanas joslās – pa vienai katrā virzienā, un atļautais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā. Gājēju kustība tiek organizēta pa vienu pusi – to, kas tuvāk dzelzceļa stacijai. «Satiksmes drošības apsvērumu dēļ Miera ielā pirms nogriešanās uz apbraucamo ceļu ir izveidotas barjeras ar signālugunīm, lai arī tumsā būtu skaidri redzams, ka ceļš priekšā ir slēgts,» stāsta pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» pārstāve Kristīne Lazdiņa.

Tā kā satiksme nodrošināta pa pagaidu tiltu, var sākt arī vecā tilta demontāžu, un būvnieki pilnsabiedrība «LNK Industries Group» prognozē, ka tā ilgs apmēram mēnesi. Pēc tam tiks būvēts jaunais tilts un veikti citi projektā paredzētie darbi.

Jāatgādina, ka projekts paredz sakārtot Miera ielu no Lietuvas šosejas līdz tiltam un uzbūvēt jaunu tiltu. Šajā posmā būs četras braukšanas joslas, vienā ielas pusē paredzēts apvienotais gājēju un velosipēdistu celiņš, bet otrā pusē – gājēju ietve. Vēl tiks izbūvēta lietusūdens kanalizācija un ielu apgaismojums, kā arī ar laukakmeņu krāvumu nostiprināti Platones upes krasti. Tāpat paredzēts uzstādīt jaunu meteoroloģisko staciju un ūdens līmeņa noteikšanas sensoru, izbūvēt sakaru kanalizācijas un optiskos tīklus un pie tilta izvietot divas videonovērošanas kameras. Tiltu iecerēts arī izgaismot ar krāsainiem LED gaismekļiem.

Darbi jāpabeidz līdz 30. novembrim, un to izmaksas ir 1 747 777,77 eiro, no kuriem viens miljons ir valsts budžeta finansējums, bet pārējais – pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti