Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Pie perona mašīnas novietot vairs nedrīkst

Ilze Knusle-Jankevica
Dzelzceļa stacijas teritorijā uzstādītas ceļa zīmes, kas aizliedz novietot automašīnas pie dzelzceļa perona.

Kā skaidro pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs, ar šādu lūgumu pašvaldībā vērsās «Latvijas dzelzceļš». Viņu arguments: automašīnu novietošana pie perona apdraud cilvēku – gan vilciena pasažieru, gan pašu automašīnu vadītāju un līdzbraucēju – drošību, jo nereti tās atstātas ļoti tuvu peronam un pat atrodas daļēji uz tā. Bieži vien automašīnu vadītāji paši ar vilcienu dodas uz darbu Rīgā, un automašīnas tur ir atstātas visu dienu vai nakti.

Jautājums tika izskatīts pašvaldības Satiksmes kustības drošības komisijas sēd. Izvērtējot «Latvijas dzelzceļa» argumentus un to, ka stacijas teritorijā ir gana daudz vietas, kur novietot automašīnas, nolemts stacijas teritorijā pie perona noteikt aizliegumu atstāt automašīnas.

Zīmju ievērošanu kontrolēs Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija. Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce skaidro, ka par šīs zīmes prasību neievērošanu atbildība paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un transportlīdzekļa vadītājam piemērojams sods 40 eiro apmērā.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja :)) attēls

Kādam atkal bija jāizdomā kaut kas stipri muļķīgs, lai izskatītitos, ka strādā. Vai kāds var publicēt konkrētus negadījumus, kuri notikuši no novietotajām automašīnam, par periodu, kurā tās drīsktēja tur stāvēt.
Lietotāja ? attēls

Kur būs iespēja novietot auto, kad tiks uzbūvēts tirgus un autoosta?
Lietotāja Sviests attēls

Tagad autiņi pie perona nestāvēs un būs brīva vieta kur tiem pārvietoties. Man šķiet, ka tas vēl vairāk apdraudēs pasažierus, kas kāps ārā no vilciena. Piemēram, cilvēks kāpj laukā no vilciena, samisās kājas un viņš klūp uz priekšu, bet tajā brīdī tuvu peronam garām brauc auto. 3x ļauts minēt kad sekas būs smagākas, ja šis pasažieris atsitīsies pret stāvošu vai pret braucošu auto. Varbūt varēja uzstādīt tādus pašu metāla norobežojumus kādi ir Cukurfabrikā lai cilvēki nestaigā pa zālāju?
Lietotāja Sviests attēls

1. Konkrēti kā pie perona novietos auto kādu apdraud? Tad jau var teikt, ka ielas malā novietots auto apdraud gājējus uz trotuāra. Ja auto novietots uz perona, tad cita lieta, tam tur nav vieta. 2. Cik tālu no perona tagad var novietot auto 2m, 3m, 5m, 10m? 3. Varbūt prātīgāk būtu bijis iedzīt dažus mietus 2-3m no perona un starp tiem nostiept ķēdi vai arī novietot nederīgas ceļu apmales vai lielus akmeņus nepieciešamajā attālumā no perona lai autiņi nevar piebraukt pārāk tuvu?
Lietotāja tam, kurš atbildēja nikam greex attēls

Ja zini "visu bildi kopā", tad padalies ar info, nevis tukši sprēgā.

Lapas

Pievienot komentāru