Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Maksimālais braukšanas ātrums uz galvenajiem autoceļiem atkal ir 90 km/h

www.jelgavasvestnesis.lv
Iestājoties rudenīgiem un mainīgiem laika apstākļiem, uz valsts galvenajiem autoceļiem noņemtas ceļa zīmes, kas atļāva braukt ar maksimālo ātrumu 100 kilometriem stundā, informē valsts uzņēmums «Latvijas Valsts ceļi» (LVC). Tagad uz visiem ceļiem maksimālais braukšanas ātrums atkal ir 90 kilometri stundā, ja nav noteikti ātruma ierobežojumi.

Maksimālais braukšanas ātrums no 100 uz 90 kilometriem stundā samazināts uz valsts galvenā autoceļa A8 Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža posmā no Rīgas robežas līdz satiksmes pārvadam uz Jelgavas apvedceļa (no 8. līdz 39. kilometram). Tāpat 90 kilometru ātruma ierobežojums stājies spēkā:

  • uz valsts galvenā autoceļa A1 Rīga–Igaunijas robeža Saulkrastu apvedceļā un posmā no Jelgavkrastiem līdz Svētciemam,
  • uz valsts galvenā autoceļa A2 Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža posmā no Rīgas apvedceļa līdz atjaunotā seguma beigām,
  • uz valsts galvenā autoceļa A6 Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža posmā no Salaspils līdz Ikšķilei un posmā no Nīcgales līdz Daugavpils apvedceļam,
  • uz valsts galvenā autoceļa A12 Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža atsevišķos posmos,
  • uz valsts 1. šķiras autoceļa P80 Tīnūži–Koknese 50 kilometrus garā posmā.

LVC arī atgādina, ka mainīgajos laika apstākļos autoceļu segums var būt mitrs un apledojis, īpaši rīta stundās, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Šādos laika apstākļos var veidoties arī tā saucamais melnais ledus, kas nav redzams un ir īpaši bīstams. Visbiežāk tas veidojas uz tiltiem, pārvadiem, kā arī uz ceļiem, kas ir meža apvidū un blakus ūdenstilpēm.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru