Meklēšanas forma

Apmācies 13 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no D-DR
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Līdz augusta beigām būs slēgts Lapskalna ielas posms

Ilze Knusle
Īstenojot projektu, kas paredz mazināt plūdu draudus Lapskalna, Slokas ielas un 1. līnijas rajonā, no 3. jūnija tiks slēgts Laps­kalna ielas posms no Kazarmes līdz Zvejnieku ielai. Plānots, ka transportam tas nebūs pie­ejams līdz 25. augustam.

Pavasarī Lapskalna ielas posmā no Kazarmes līdz Zvejnieku ielai tika sākta saimnieciskās kanalizācijas būvniecība, bet tagad turpināsies lietusūdens kanalizācijas izbūves darbi. «Saimnieciskās kanalizācijas sistēma lielākoties ir zem ietves vai gar ielas malu, tāpēc tās izbūves dēļ satiksme nebija jāslēdz, vien atsevišķās vietās un laikā vajadzēja rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem. Savukārt lietusūdens kanalizācijas sistēma atrodas zem ielas braucamās daļas, tāpēc būvdarbu laikā ielas posms jāslēdz,» skaidro pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Eva Pucena.

Jāatgādina, ka līdz šim šajā vietā bija kopēja kanalizācijas sistēma, kas savu laiku jau nokalpojusi, tāpēc tā tiek pārveidota, atsevišķi izbūvējot saimniecisko un lietus­ūdens kanalizāciju.

Lapskalna ielas posmu no Kazarmes līdz Zvejnieku ielai plānots slēgt no 3. jūnija. «Pilsētsaimniecības» satiksmes organizācijas inženieris Kārlis Krūkliņš informē: būvdarbu laikā kā apbraucamie ceļi paredzēti Kazarmes iela un Meiju ceļš, savukārt Lapskalna ielā dzīvojošie mājokļiem varēs piekļūt pa Šķūņu ielu. Būtiski, ka Kazarmes ielā no Lapskalna ielas līdz Meiju ceļam abās ielas pusēs būs aizliegts apstāties. Pilsētas 4., 14., 15., 22. un 25. maršruta autobusi kā apbraucamos ceļus izmantos Kārļa ielu un Meiju ceļu, līdz ar to tiks slēgta pietura «Larelini» abos virzienos, bet Kārļa ielā būs izveidota pagaidu pietura. Kārļa ielā noteikts arī satiksmes ierobežojums – 30 kilometri stundā.

Līdz ar Lapskalna ielas posma slēgšanu būs apgrūtināta piekļuve Uzvaras parkam, tāpēc tajā šovasar pasākumi nenotiks, bet individuālie apmeklētāji parkam varēs piekļūt pa Uzvaras ielu.

Pēc lietusūdens kanalizācijas izbūves šajā posmā visā ielas platumā tiks atjaunots asfalta segums un privātmāju pusē rekonstruēta arī ietve. Kad darbi noslēgsies, privātmājas Lapskalna ielā būs iespēja pieslēgt gan lietusūdens kanalizācijai, tādējādi mazinot sava īpašuma applūšanas draudus, gan saimnieciskajai kanalizācijai.

Lapskalna ielas posma sakārtošana ir viena no pašvaldības realizētā projekta «Jelgavas lidlauka poldera dambja pārbūve plūdu draudu novēršanai» aktivitātēm – šī ir viena no plūdu apdraudētajām teritorijām pilsētā, jo vietām atrodas zemāk par Driksas un Lielupes ūdens līmeni.

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti