Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Lēns vējš, 3.8 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 13. NovembrisVārda dienu svin: Eižens, Jevgeņijs, Jevgeņija

Lapskalna ielas posmā atjaunos satiksmi

Anastasija Miteniece
Īstenojot projektu, kas paredz mazināt plūdu draudus Lapskalna, Slokas ielas un 1. līnijas rajonā, 3. jūnijā tika slēgts Lapskalna ielas posms no Kazarmes līdz Zvejnieku ielai. Šobrīd tur noslēdzas asfaltēšanas darbi, un paredzēts, ka šovakar tiks atjaunota satiksme.

Pavasarī Lapskalna ielas posmā uzsākta viena no pašvaldības realizētā projekta «Jelgavas lidlauka poldera dambja pārbūve plūdu draudu novēršanai» aktivitātēm – sakārtota ielas meliorācijas sistēma. Lapskalna iela ir viena no plūdu apdraudētajām teritorijām pilsētā, jo atrodas zemāk par Driksas un Lielupes ūdens līmeni, tādēļ bija būtiski mazināt šīs vietas applūšanas risku.

Pavasarī Lapskalna ielā no Kazarmes līdz Zvejnieku ielai tika izbūvēta saimnieciskā kanalizācija, bet vasarā turpinājās arī lietusūdens kanalizācijas izbūve. Līdz šim tur bija kopēja kanalizācijas sistēma, kas savu laiku jau nokalpojusi, tāpēc tā tika pārveidota, atsevišķi izbūvējot saimniecisko un lietusūdens kanalizāciju. «Saimnieciskās kanalizācijas sistēma lielākoties ir zem ietves vai gar ielas malu, tāpēc tās izbūves dēļ satiksme nebija jāslēdz, vien atsevišķās vietās un laikā vajadzēja rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem. Savukārt lietusūdens kanalizācijas sistēma atrodas zem ielas braucamās daļas, tāpēc būvdarbu laikā ielas posms bija jāslēdz. Šobrīd darbi pie pazemes komunikācijām ir noslēgušies, Lapskalna ielas posmā ieklāts asfaltbetona segums un privātmāju pusē tiek atjaunota ietve,» skaidro pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Eva Pucena, papildinot: satiksmes kustību Lapskalna ielas posmā paredzēts atjaunot jau šovakar. Jāpiebilst gan, ka būvdarbu zonā vēl saglabāsies virkne satiksmes ierobežojumu. Piemēram, vienā no posmiem būs sašaurināta brauktuve, kā arī spēkā būs braukšanas ātruma ierobežojums 30 kilometri stundā. Jaunnedēļ Lapskalna ielas posmā turpināsies arī ietves izbūves darbi un tiks sakārtotas nomales.

Būtiski uzsvērt, ka līdz ar satiksmes atjaunošanu Lapskalna ielā atsāks kursēt pilsētas sabiedriskais transports. Pilsētas 4., 14., 15., 22. un 25. maršruta autobusi kursēs pa ierasto maršrutu – Kārļa iela vairs netiks izmantota kā apbraucamais ceļš, tiks slēgta arī tur esošā pagaidu pietura. Vienlaikus, autobusiem atsākot kursēt pa ierasto maršrutu, iedzīvotājiem atkal būs pieejama uz laiku slēgtā pietura «Larelini» abos virzienos.

Jāatgādina, ka Lapskalna ielas posma sakārtošana ir viena no pašvaldības realizētā projekta aktivitātēm – paralēli darbi notiek arī Jelgavas lidlauka teritorijā, kur paredzēts rekonstruēt tam piegulošā poldera slūžas, un veikt grāvju sistēmas atjaunošanu Slokas ielas un 1. līnijas rajonā.

Projekta kopējās izmaksas ir 3 905 655,13 eiro, tostarp 1 814 750 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 80 062,50 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībām, savukārt 2 010 842,63 eiro – Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ima attēls

Bilde pretrunā ar rakstu.

Pievienot komentāru