Meklēšanas forma

Lietus 3 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Fotoradari Jelgavā fiksējuši 2807 pārkāpumus

Ritma Gaidamoviča
Pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, stacionārais fotoradars, kas izvietots Miera ielā, Jelgavā, šā gada 11 mēnešos fiksējis 1955 ātruma pārkāpumus, bet pārvietojamais fotoradars Dobeles šosejā – 811 un Rūpniecības ielā – 41. Ātruma rekords pilsētā fiksēts Dobeles šosejā – divas automašīnas braukušas ar 118 kilometriem stundā atļauto 50 kilometru vietā. Jelgavas pilsētas pašvaldība iesniegusi ierosinājumu stacionāro fotoradaru izvietot arī Dobeles šosejā un Lielajā ielā starp Lielupes un Driksas tiltiem.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte informē, ka par pārkāpumiem, kas fiksēti ar vienīgo stacionāro fotoradaru Jelgavas pilsētā, gada 11 mēnešos izrakstīti protokoli par kopējo summu 94 005 eiro, bet pārvietojamais fotoradars Dobeles šosejā pie mājas numur 100 nopelnījis 38 595 eiro, savukārt par ātruma pārkāpumiem, kas izdarīti Rūpniecības ielā pie ēkas numur 39, kopējā uzliktā naudas sodu summa ir 1720 eiro.

«Lielākais atļautā ātruma pārkāpuma gadījums Jelgavā ar fotoradara starpniecību ir fiksēts Dobeles šosejā. 11. jūnijā pulksten 14.41 automašīna «Suzuki» pa Dobeles šoseju pārvietojās ar 118 kilometriem stundā, par 68 kilometriem pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu. Tieši ar tādu pašu ātrumu – 118 kilometriem stundā – pa Dobeles šoseju 16. augustā pulksten 19.22 pārvietojusies arī automašīna «Rolls royce»,» stāsta S.Grāvīte.

Bet stacionārie un pārvietojamie fotoradari uz Jelgavas–Rīgas šosejas šī gada 11 mēnešos fiksējuši 27 924 pārkāpumus un automašīnu īpašniekiem kopējā uzliktā naudas sodu summa ir 1 017 455 eiro. Visvairāk pārkāpumu fiksējis pārvietojamais fotoradars Jaunolainē – 7038 pārkāpumus – par kopējo naudas soda summu 40 1305 eiro, bet no stacionārajiem fotoradariem pelnošākais ir fotoradars pie Brankām – tajā fiksēti 4328 pārkāpumi, par kuriem kopumā uzlikti naudas sodi 131 700 eiro apmērā. Ātruma rekordists šajos 11 mēnešos uz Jelgavas šosejas ir kāds «BMW», kas atļauto 90 kilometru vietā 2. septembrī pēc pulksten 6 Olaines novadā pārvietojies ar ātrumu 189 kilometri stundā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) paziņojusi, ka šobrīd ir sekmīgi izpildījusi valdības apstiprināto fotoradaru ieviešanas plānu – piecos gados uz Latvijas ceļiem uzstādītas 100 ātruma mērierīces. «Par nākamo radaru ieviešanas plānu būs jālemj valdībai. Ja tas tiks apstiprināts, stacionāro fotoradaru vietas tiks izvērtētas atkarībā no ceļu satiksmes negadījumu statistikas, sadarbojoties iesaistītajām institūcijām – Valsts policijai, «Latvijas Valsts ceļiem» un pašvaldībām. Esam jau saņēmuši priekšlikumus no pašvaldībām, tai skaitā no Jelgavas,» tā CSDD pārstāvis Rolands Rumba.

Jelgavas Satiksmes kustības drošības komisijas priekšsēdētājs Jurijs Strods portālam www.jelgavasvestnesis.lv norāda, ka viņa vadītajā komisijā ir apspriests jautājums par stacionāro fotoradaru nepieciešamību pilsētā un izteikti arī ierosinājumi CSDD, lai uzlabotu drošību Jelgavā. «Šobrīd saredzam, ka fotoradars būtu nepieciešams Dobeles šosejā pie 4. līnijas, kur automašīnas ļoti bieži neievēro atļauto braukšanas ātrumu. Tāpat esam izteikuši vēlmi fotoradaru uzstādīt arī pilsētas centrā – uz Lielās ielas starp Lielupes un Driksas tiltiem. Pamēģiniet atrast autobraucēju, kurš pāri tiltiem pārvietojas ar 50 kilometriem stundā! Ja uz tilta notiek avārija, veidojas sastrēgums un visi ir neapmierināti. Tilti diemžēl ir mūsu vājā vieta, un pieļauju: ja šeit samazinātos vidējais braukšanas ātrums, saruktu arī negadījumu statistika,» spriež J.Strods.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Px attēls

Fotoradars nopelnījis! Labs teiciens!

Pievienot komentāru