Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Daudzbērnu ģimeņu locekļiem katram vajadzēs savu «3+ Ģimenes karti»

www.jelgavasvestnesis.lv
No 2020. gada 1. janvāra, lai saņemtu atlaidi braucienam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, katram daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personalizētā «3+ Ģimenes karte» karte, informē Autotransporta direkcijā. Kopā ar personalizēto karti vecākiem turpmāk būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, bet bērniem – personu apliecinošs dokuments, skolēna vai studenta apliecība.

Pašreizējā kārtība ļauj daudzbērnu ģimenēm, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, iegādāties biļeti, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību «3+ Ģimenes karte», kurā ir norādīti visi ģimenes locekļi. Uzrādot šādu karti, kas izsniegta, piemēram, tikai vienam no vecākiem, var braukt arī pārējie ģimenes locekļi, kuru vārds un uzvārds ir norādīts uz kartes. Tomēr no 2020. gada 1. janvāra, lai daudzbērnu ģimenes locekļi varētu saņemt atlaidi braucienam sabiedriskajā transportā, katram ģimenes loceklim būs jāsaņem sava «3+ Ģimenes karte».

Gan vecākiem, gan bērniem papildus «3+ Ģimenes kartei» būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Gan kartei, gan personu apliecinošam dokumentam jābūt līdzi biļetes iegādes brīdī, kā arī visa brauciena laikā, lai varētu pārliecināties par personas tiesībām izmantot braukšanas maksas atvieglojumus.

Daudzbērnu ģimenes tiek aicinātas laikus vērsties Sabiedrības integrācijas fondā, lai pieteiktu «3+ Ģimenes kartes» izgatavošanu tiem ģimenes locekļiem, kuriem tās nav. Izgatavošanu var pieteikt mājaslapā www.godagimene.lv vai mobilajā lietotnē «3+ karte». Kartes izgatavošanas laiks ir līdz 45 dienām.

Latvijas Goda ģimenes apliecība «3+ Ģimenes karte» ir valsts atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kas sniedz iespēju saņemt dažādus atvieglojumus un priekšrocības, tostarp braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajā sabiedriskajā transportā. Apliecību var iegūt ģimenes, kurās aug trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem vai pilngadīgi bērni, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē. Līdz 24 gadiem veci daudzbērnu ģimenes locekļi, kuri mācās, var saņemt atlaidi 90 procentu apmērā no vienas biļetes cenas, savukārt pārējie daudzbērnu ģimenes locekļi – 50 procentu atlaidi no vienas biļetes cenas un 40 procentu atlaidi no abonementa biļetes cenas. Savukārt 4. maijā, 11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos var braukt bez maksas.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti