Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no Z-ZR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Ar barjerām bremzē gājējus un velosipēdistus

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas pilsētas Satiksmes kustības drošības komisija (SKDK) nereti saņem ierosinājumus par satiksmes organizācijas izmaiņām Jelgavā, lai rūpētos par mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem. Ne visus ierosinājumus komisija atbalsta, taču daļa ieceru tiek īstenotas dzīvē. SKDK šogad apstiprināja ideju pilsētā uzstādīt norobežojošas barjeras, kas pirms ielas vai krustojuma šķērsošanas liek nobremzēt.

Pavasarī SKDK atbalstīja Jelgavas uzņēmuma SIA «Kulk» ieceri pie iebrauktuves uzņēmuma teritorijā Dobeles šosejā uzstādīt norobežojošās barjeras, kas liktu velosipēdistiem samazināt ātrumu un pievērst uzmanību tam, vai no teritorijas neizbrauc kāds transportlīdzeklis. «Sapratām, ka tā vairs turpināt nedrīkst. Pie iebrauktuves diezgan bieži notika ceļu satiksmes negadījumi. Citu reizi mūsu darbinieki, braucot laukā no teritorijas, nepamanīja tuvojošos velosipēdu, citu reizi paši velosipēdisti nepamanīja smago tehniku un ietriecās tajā. Sapratām, ka mazliet jānobremzē tā satiksme, un viens no risinājumiem bija uzstādīt šīs norobežojošās barjeras, kas velosipēdistiem liek samazināt ātrumu, tuvojoties mūsu teritorijai,» stāsta SIA «Kulk» valdes loceklis Jānis Melbārdis, piebilstot, ka cilvēki jaunumu uzņēmuši ar dalītām jūtām. «Kopš pavasarī uzstādījām šīs barjeras, vairs nav notikusi neviena sadursme – tas nozīmē, ka barjeras savu funkciju pilda un liek būt uzmanīgiem visiem,» saka J.Melbārdis.

Barjeras Dobeles šosejā pie iebrauktuves savā teritorijā uzstādīja pats uzņēmums SIA «Kulk», vien darbus saskaņojot ar SKDK.

Jāpiebilst, ka rūpējoties par iedzīvotāju drošību, Viestura, Dobeles ielas un Mātera ielas gājēju/velosipēdistu ceļa krustojumā šovasar norobežojošās barjeras uzstādīja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība».  

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»/ «Pilsētsaimniecība»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja bamslis attēls

KULKa večiem un vecenēm no karstā laika ir visvairāk sakapušas misalas galviņās .

Pievienot komentāru