Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

«Zinītī» svin Mātes dienu

Anastasija Miteniece
​Šodien Jelgavas bērnu bibliotēka «Zinītis» pulcēja māmiņas un vecmāmiņas ar bērniem, lai aizvadītu Mātes dienai veltītu pasākumu «Māmiņas un bērna kopā būšana caur prieku, deju un pasakām».

«Šodien gatavojām īpašu pasākumu, ar kuru māmiņām vēlējāmies pateikt paldies par to, ka viņas ved savus bērnus uz bibliotēku,» tā bērnu bibliotēkas «Zinītis» vadītāja Baiba Karčevska, piebilstot, ka tādā veidā bērni kļūst par pastāvīgiem bibliotēkas apmeklētājiem un nākotnē atgriežas jau ar pašu bērniem.

Pasākumu atklāja iedomu ceļojums uz Ķīnu, kura laikā bērni un vecāki atbildēja uz dažādiem viktorīnas jautājumiem, taču turpinājumā norisinājās radošās biodejas. «Tas ir īpašs kustību veids, kurš bērniem uzlabo stāju, mazina agresivitāti, stresu, uzlabo komunikāciju ar vecākiem un vienaudžiem un palīdz pārvarēt kautrīgumu,» stāsta biodejas jeb dzīves dejas pasniedzējas Ilze Šteinburga un Alise Lūse, atklājot, ka dejas dzimtene ir Vācija un tur tā iekļauta pirmsskolu izglītības sistēmā.

Mamma Vita Vītiņa un trīs gadus jaunā Elizabete Elīza šodien bibliotēkā ir pirmo reizi. «Šodien ir lielā diena – atnācām piereģistrēties un redzējām, ka notiek māmiņdienas pasākums,» saka V.Vītiņa. Jaunā sieviete atzīst, ka Mātes diena ir sievišķīgi svētki, kad var ļauties emocijām un pateikt savai mammai paldies. «Ar laiku pateikties mammai gribas arvien biežāk,» tā V.Vītiņa, piebilstot, ka sāka apzināties mammas ieguldījumu savās dzīves gaitās tikai tad, kad pati kļuva par mammu.

Uz bibliotēkas pasākumu ieradās arī ciemiņi no Liepājas. Līga, Pēteris un mazā Jasmīna devušies uz Jelgavu tieši deju dēļ. «Vīrs ir ļoti aizrāvies ar biodeju – kustību ar jēgu –, tādēļ šodien mēģināsim darboties visi kopā,» tā Līga Enģele, atklājot, ka meklējusi alternatīvas nodarbības visā Latvijā, taču tā arī nav atradusi. «Manuprāt, tā būs laba ģimenes izklaide un jauks svētku apsveikums,» piebilst P.Taukulis.

Papildu spēlēm un dejām mammām dāvāja bērnu radošajā darbnīcā sarūpētos apsveikumus un zīmēja to, ko piedzīvoja nodarbībā. Savukārt bibliotēka, sveicot visas māmiņas svētkos, sarūpēja īpašu grāmatu izstādi «Māte un bērns», kurā var atrast ne tikai nozaru literatūru par bērna audzināšanu un attīstību, bet arī daiļliteratūru – stāstus un pasakas par māmiņām un ģimeni.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti