Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Zemgalē nav saņemts neviens reemigranta biznesa pieteikums; pagarina termiņu

Ilze Knusle
Vēl līdz 8. oktobrim interesenti var pieteikties Reemigrācijas atbalsta pilotprojekta grantam uzņēmējdarbības sākšanai un īstenošanai. «Esam snieguši apmēram desmit konsultācijas, tomēr neesam saņēmuši nevienu pieteikumu. Galvenokārt pretendēt uz atbalstu liedz fakts, ka cilvēks, aizbraucot no Latvijas, nebija izdeklarējies un reģistrējis dzīvesvietu citā valstī,» norāda Zemgales reģiona reemigrācijas jautājumu koordinators Edgars Jānis Paulovičs.

Zemgales reģiona reemigrācijas jautājumu koordinators stāsta, ka biznesa idejas aizbraucējiem, kuri vēlas atgriezties ir, bet viņi neatbilst nosacījumiem granta saņemšanai. «Ir arī cilvēki, kuri Latvijā atgriezušies pirms diviem, trim, četriem gadiem un vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, bet saskaņā ar nosacījumiem, uz grantu pretendēt var tikai tad, ja cilvēks Latvijā atgriezies ne senāk kā pirms gada,» norāda E.J.Paulovičs. Viņš atklāj, ka konsultācijās izskanējušas idejas par tirdzniecības uzņēmuma izveidošanu, savas viesnīcas vai kafejnīcas atvēršanu, darbošanos transporta pakalpojumu sfērā, arī lauksaimniecību.

Reemigrācijas atbalsta pilotprojektu Zemgalē īsteno Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Grantam uzņēmējdarbības uzsākšanai var pieteikties līdz 8. oktobra pulksten 17 – uz to var pretendēt tie novadnieki, kuri atgriežas uz dzīvi Latvijā. Vienas biznesa idejas attīstībai maksimālais pieejamais līdzfinansējums ir 9000 eiro. Atbalsts domāts personām, kuras vismaz pēc trīs gadu prombūtnes ārzemēs ir atgriezušās Latvijā un nepilnu gadu meklē iespēju attīstīt savu biznesu.

Pieteikums jāiesniedz:

  • klātienē Zemgales Plānošanas reģionā, Katoļu ielā 2b, 205. telpā, Jelgavā, darba dienās no pulksten 9 līdz 17;
  • nosūtot pa pastu (ierakstītā vēstulē): Zemgales Plānošanas reģionam, Katoļu ielā 2b, Jelgavā, LV-3001;
  • pa e-pastu zpr@zpr.gov.lv (noformētu elektroniskā dokumenta veidā).

Jautājumus par projekta iesniegšanu var sūtīt pa e-pastu mairita.paulina@zpr.gov.lv vai zvanīt 63028454. Ar granta saņemšanas nosacījumiem var iepazīties mājaslapā zemgale.lv.

Jāpiebilst, ka līdz gada beigām pilotprojekta ietvaros interesentiem būs iespējams saņemt konsultācijas par iespējām atgriezties Latvijā. Ar E.J.Pauloviču var sazināties pa tālruni 63028085, 22338666 vai e-pastu edgars.paulovics@zrp.gov.lv.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti