Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

«X Faktors» Jelgavā meklē jaunos talantus

Ritma Gaidamoviča
Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) norisinās muzikālā televīzijas šova «X Faktors» otrās sezonas atlase. Savu vēlmi pārbaudīt spēkus šodien ZOC līdz pulksten 16 bija pieteikuši vairāk nekā 50 vokālisti, dueti un grupas.

Jelgava ir trešā pilsēta, kur šogad notiek atlase. Šonedēļ jau noklausīti jaunie talanti Valmierā un Liepājā, bet šodien šova potenciālie dalībnieki tiek meklēti mūsu pilsētā. Jāteic gan, ka dalībnieku rinda, atšķirībā no pērnā gada, šodien ZOC nebija liela – reģistrējušies ap 60 cilvēku, kas startē kā solisti, duetos un arī kā grupas. Rindā savu kārtu gaidīja arī jelgavnieki, taču lielākais vairums atlases dalībnieku bija no citām vietām Latvijā, kuriem Jelgava ir tuvākā atlases norises vieta.  

Šovā «X Faktors» šodien atkārtoti mēģināja iekļūt topošais mēbeļu galdnieks Aivars Sisojevs no Jelgavas tehnikuma. «Atlasē piedalījos arī pērn. Konkurence bija liela un tālāk diemžēl netiku, taču rokas nenolaidu un šogad esmu klāt atkal,» saka Aivars. Puisis stāsta, ka ar mūziku ir saistīts jau 11 gadus, dziedot dažādos ansambļos, koros, tostarp arī solo, bet pirms diviem gadiem pašmācības ceļā viņš apguvis arī ģitārspēli. Šova atlasei Aivars bija izvēlējies dziesmu no dziedātājas Adeles repertuāra un Kažas dziedāto «Tici vai nē».

«Dzīvē ir jāpamēģina vis kaut kas un šī ir viena no iespējām, kā sevi apliecināt. Tad jau redzēs, kas sanāks. Manuprāt, dalība šovā sniedz neatkārtojamu pieredzi. Piemēram, tu vari izkopt savas vokālās dotības, noteikti šovs veicina arī atpazīstamību. Televīzijai ir liels spēks,» uzskata jelgavniece topošā scenogrāfe Enija Selecka, kura dzied Jelgavas popkorī un vokālajā ansamblī «Noslēpums». Enija pirms uzstāšanās žūrijas priekšā atzina, ka ir ļoti satraukta, jo līdz šim galvenokārt publikai uzstājusies, dziedot grupā vai duetā, bet šeit vienai jātiek galā. Viņa šova atlasei bija izvēlējusies Dona dziesmu «Ielas pašā galā». «Jāatzīst, ka nebiju līdz galam izlasījusi atlases noteikumus, ka jābūt vienai dziesmai latviešu, vienai svešvalodā, tāpēc otru neesmu sagatavojusi. Centīšos izsiet no situācijas ar dziesmu «Aleluja»,» sacīja Enija.

Uz «X Faktora» atlasi Jelgavā speciāli no Minskas Baltkrievijā bija ieradusies 26 gadus vecā Katsiarjana Rudņitskaja. «Esmu mūziķe, kas nepārtraukti meklē jaunus izaicinājumus. Internetā meklēju, kur Eiropā notiek šovs «X Faktors» un tuvākās atlases. Izvēli izdarīju par labu Latvijai, jo pieļauju, ka šeit man būs lielākas izredzes, nekā, piemēram, Anglijā, un turklāt Latvija ir tuvāk Baltkrievijai,» stāsta Katsiarjana. Viņa atlasē piedalījās ar pašas sacerētu dziesmu, ar ko startēja dziesmu konkursa «Eirovīzija» Baltkrievijas nacionālajā atlasē. Dalībniece stāsta, ka viņa jau trīs reizes ir startējusi «Eirovīzijas» atlasē Baltkrievijā un vienu no tām arī tikusi līdz finālam. Ikdienā viņa ir bekvokāliste orķestrī un uzstājas kā soliste dažādos pasākumos.  

Atlasē potenciālos dalībniekus vērtē «X Faktora» producenti Guntars Gulbiņš un Ilze Ūdre, projekta muzikālā producente Maija Sējāne un mūziķis šova vadītājs Markus Riva. Kā norāda šova organizatori, šajā šova sezonā, tāpat kā pērn, sākotnēji tiks aizvadītas reģionālās atlases, savukārt tie atlases dalībnieki, kuri spēs ieinteresēt žūriju, tiks aicināti uz tālāko atlasi uz «X Faktora» lielās skatuves. Tālāko atlases posmu skaits būs atkarīgs no dalībnieku skaita. Ar pretendentiem, kuri reģionālajās atlasēs saņems ceļazīmi uz nākamo kārtu, organizatori sazināsies personīgi.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka pieteikties šovam var mājaslapā www.XFaktors.lv un bez Jelgavas atlases noklausīšanās notiks vēl trīs Latvijas pilsētās. Pieteikumi tiek pieņemti trīs kategorijās: vecuma grupā no 16 līdz 25 gadiem, vecuma grupā virs 25 gadiem, kā arī vokālo grupu kategorijā.

Foto: Ivars Veiliņš / «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti