Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Vētras nolauztos kokus izmantos kā malku

Anastasija Miteniece
Aizvadītajā ceturtdienā Jelgavā piedzīvots pērkona negaiss un spēcīga vētra – rezultātā pilsētā nolūzuši daudzi koki un koku zari. Pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» mežzinis Mārtiņš Krūmiņš norāda, ka šobrīd apzinātas jau ap 50 vietām, kur jāveic sakopšanas darbi.

M.Krūmiņš stāsta, ka pērkona negaisa laikā cietuši koki dažādās pilsētas vietās – ceļa malās, parkos, kapsētās un zaļajās zonās. Piemēram, Aviācijas ielā, Rīgas ielā, Ganību ielā, Lietuvas šosejā un Lakstīgalu ielā koki bija nolūzuši uz brauktuves. Tāpat konstatēti gadījumi, kad koki uzgāzušies blakus esošam īpašumam. Piemēram, Lapskalna ielā koks uzkrita žogam, Garozas ielā iekrita rotaļu laukumiņa teritorijā, bet Šķūņu ielā un Svētbirzē koks bija ieķēries elektrības vados. Savukārt Stārķu un Tērvetes ielā nolūzuši astoņi koki – tie vēja laikā izrauti ar saknēm. Tāpat Cukura ielā, Rūpniecības ielā un Atmodas ielā nolauzti koku zari. Jāpiebilst, ka nolūzuši koki arī Stacijas parkā un Alunāna parkā, kā arī pilsētas kapsētās – Zanderu, Baložu, Miera un Romas.

«Šobrīd turpinām apsekot pilsētu, bet vienlaikus notiek arī nolūzušo koku savākšana,» tā viņš, papildinot: ir vietas, kur koki jau ir apzāģēti, bet to savākšana turpināsies vēlāk, lai pēc iespējas ātrāk apsekotu un atbrīvotu no nolūzušajiem kokiem arī citas pilsētas vietas. Jāpiebilst, ka pārsvarā pilsētā nolūzuši vītoli, ošlapu kļavas un vietām arī lielie bērzi.

Jāpiebilst, ka pašvaldības teritorijā esošie sazāģētie koki tiks savākti un nogādāti uz Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Jelgavas sociālo lietu pārvalde» norādītajām adresēm kā pabalstu natūrā iedzīvotājiem krīzes situācijās, kuri ziemas periodā koksni varēs izmantot kā malku.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka pērkona negaisa laikā 13. jūnijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā saņemti septiņi izsaukumi par nolūzušiem kokiem, kas uzkrituši uz brauktuves, kā arī uz automašīnas, privātmājas un bērnu laukumiņa teritorijā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti