Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Lēns vējš, 5.3 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Vērtē konkursa «Ģimenei draudzīga pašvaldība» finālistus; arī Jelgavu

Anastasija Miteniece
«Zinām Jelgavu datos un skaitļos, bet šodien ieradāmies, lai to redzētu un iepazītu klātienē. Konkursa «Ģimenei draudzīga pašvaldība» mērķis ir izcelt veiksmīgākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldība rūpējas par ģimenēm – šodien secinājām, ka Jelgavas pašvaldībai ir, ko teikt,» atzīst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotā konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Raivis Bremšmits.

Jelgava ir viena no trim konkursa «Ģimenei draudzīga pašvaldība» finālistēm republikas nozīmes pilsētu grupā, tādēļ šodien pilsētā viesojās konkursa vērtēšanas komisija. «Pēc šodien dzirdētās prezentācijas par pašvaldības darbu, patīkami pārsteidza ģimenēm pieejamās nodarbības, tostarp, topošo vecāku skola un bērnu nometnes, kā arī pašvaldības finansiālais atbalsts ģimenēm,» uzsver R.Bremšmits, akcentējot, ka salīdzinot dažādas pašvaldības Jelgavā ir krietni lielāks atbalsts, piemēram, daudzbērnu ģimenēm, kā arī skolēnu ēdināšanai. «Vizītes laikā noskaidrojām, kā tiek plānots pašvaldības budžets un kur rasti līdzekļi ģimeņu atbalstam,» skaidro vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs. Tāpat interesi izpelnījās pilsētas izglītības kvalitātes balva «Zelta grauds». «Pieeja, kad naudas balvas saņem skolēni ar augstu vidējo atzīmi, ir plaši pazīstama un sastopama daudzās pašvaldībās, tomēr izglītības kvalitātes balva pilsētas skolām, turklāt ar vērienīgu naudas balvu piecu tūkstošu eiro apmērā, man bija jauna prakse. Noteikti arī nākotnē gribētu uzzināt vairāk par to, kā tas strādā, vai veicina izglītības iestāžu konkurenci,» vērtē R.Bremšmits. Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē norāda, ka vērtēšanas komisija uzdevusi jautājumus ne tikai par izglītību un pabalstu apmēriem, bet arī par vides pieejamību.

Būtiski, ka konkursa 1. kārtas gaitā notika balsošana, kurā aktīvi piedalījās Latvijas iedzīvotāji. Izceļot pozitīvos piemērus, tiem bija iespēja dalīties arī savās pārdomās par trūkumiem jeb to, kas pašvaldībā vēl būtu nepieciešams, lai tā ģimenei būtu vēl draudzīgāka. Piemēram, Jelgavā tie ir papildu bērnu laukumi, ko iedzīvotāji labprāt izmantotu dažādās pilsētas vietās.

Jāpiebilst, ka kopumā konkursa finālā iekļuva deviņas pašvaldības, kas tagad klātienē tiek vērtētas trīs grupās –  reģionālas nozīmes attīstības centru grupā, novadu pašvaldību grupā, kā arī republikas nozīmes pilsētu grupā, kurā konkurē Jelgava, Daugavpils un Ventspils.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 14. decembrī, Rīgā. Pasākumā tiks nosaukta gada ģimenei draudzīgākā pašvaldība, uzvarētājs katrā pašvaldību grupā, kā arī īpašās nominācijās. Papildu VARAM balvām kāda no tām četrām pašvaldībām, kas tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko un kuras iedzīvotāju balsojuma īpatsvars bija lielākais pret kopējo pašvaldības iedzīvotāju skaitu, iegūs jaunu rotaļu laukumu, ko dāvinās SIA «Jūrmalas Mežaparki».

 Foto: pašvaldība

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti