Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 5.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Vecpilsētas svētkos satiekas paaudzes

Ģirts Pommers
Šodien visas dienas garumā tika atzīmēti Vecpilsētas svētki – «Brīvības pulss», kas šogad bija veltīti tautas brīvlaišanas 200. gadadienai. Pasākuma apmeklētāji varēja apmeklēt tirdziņu, piedalīties dažādas radošas aktivitātēs, baudīt skābeņu zupu un vērot iespaidīgu kultūras programmu. «Man te ļoti patīk, šādos svētkos esmu pirmo reizi, un nemaz nezināju, ka Jelgavā ir iela ar šādu vēsturi,» sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv dalās pensionārs Erlens, kurš uz Jelgavu bija atbraucis no Ropažiem.

Liela cilvēku interese bija par uzņēmuma «Re Re» galdniecības un restaurācijas telti, kurā varēja iepazīties ar to, kā tiek restaurēti koka logi. Šādu iespēju izmantoja arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Jāpiebilst, ka konkrētie koka logi tiek restaurēti Jelgavas pils vajadzībā, un to restaurēšanās tiek izmantota lineļļas ķite. «Šāda ķite ir ļoti efektīvs materiāls koka logu restaurēšanā, jo tā ir dabīga un lieliski satur vecus rāmjus,» norāda meistars Vilnis. Turpat interesenti varēja mēģināt ar celtniecības fēna palīdzību tīrīt no rāmjiem veco krāsu.

Krāsu ražotāja «Alpina» organizētajā krāsošanas meistarklasē trafaretu tehnikā piedalījās gan jauni gan veci jelgavnieki. «Šoreiz šie svētki tiešām ir ineteresanti, man te ļoti patīk – aktieri, pasākuma vadītājs – gubernators. Vienīgais mīnuss, ka man nebija kur sēdēt, tādēļ vairākas reizes staigāju riņķī, jo ilgi stāvēt ir grūti,» tā pensionāre Margarita Steķe, kura arī izmantoja iespēju tikt pie pašdarīta trafareta.

Interesanti, ka Vecpilsētas ielas svētkus apmeklēja, iespējams, vienīgais šīs ielas iedzīvotājs, kas te dzīvojis vēl pirms 2. pasaules kara. Krišjāņa Vecpilsētas ielas 14. nama iedzīvotājs Ojārs Ansons: «Šo ēku jau sāka restaurēt, taču darbi netika pabeigti. Dzīvoju otrajā stāvā, un interesanti, ka pirmajā stāvā – tieši zem manis, dzīvoja mana nākamā sieva, kura bija četrus gadus jaunāka par mani. Kopumā šī iela bija ļoti labi apdzīvota – bija gan maizes veikals ar kreņģeli virs durvīm, gan drēbju veikals,» atceras Vecpilsētas iedzīvotājs.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Jelgavniece attēls

Es arī esmu dzīvojusi Vecpilsētas ielā.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti