Meklēšanas forma

Apmācies 12 °C Viegls vējš, 3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 20. OktobrisVārda dienu svin: Leonīds, Leonīda

Vasaras vidu atzīmē ar velobraucienu!

Jana Bahmane
Turpinoties gides Zanes Gravas organizētajai spēlei «Latvijas velo vasara 2019», tās dalībnieki un citi velo entuziasti 14. jūlijā aicināti doties aptuveni 80 kilometru garā velobraucienā pa Jelgavas novadu «Vasara pusē». Starts braucienam pulksten 11 tiks dots pļavā pretim Jelgavas pilij, un maršruts vedīs uz Svēti, Zaļeniekiem un Vircavu, ap pulksten 20 noslēdzoties Jelgavā.

Arī šovasar gide Z.Grava aktīvās atpūtas piekritējus aicina ar velosipēdu iepazīt Latviju, piedaloties velospēlē, kuras pamatā ir simts dažādās Latvijas vietās izvietoti kontrolpunkti. Spēles mērķis ir popularizēt pārvietošanos ar velosipēdu, kā arī atklāt katras pilsētas kultūrvēsturiskos pieminekļus un iepazīstināt ar vietējiem mājražotājiem un māksliniekiem. Spēles kartē atzīmētos kontrolpunktus dalībnieki var apmeklēt izvēlētā secībā individuāli, draugu vai ģimenes lokā, katrā no kontrolpunktiem uzņemot foto atskaiti. Piedalīties spēlē ikviens var līdz 31. augustam, bet 14. jūlijā – vasaras vidū – Z.Grava mudina doties kopīgā velobraucienā, kura mērķis ir vienuviet pulcēt spēles dalībniekus un citus interesentus, kopīgi apmeklējot dažus no kontrolpunktiem un iepazīstot Jelgavas apkārtni.

Spēlē var piedalīties arī nereģistrējoties, taču, ja dalībnieks vēlas cīnīties par balvām, jāveic ziedojums – rekvizītus var atrast spēles «Facebook» lapā – un jāpiereģistrējas vietnē endomondo.com «Latvijas velo vasara 2019», kur var sekot līdzi maršrutiem un nobrauktajiem kilometriem. «Šobrīd dalībai spēlē reģistrējušies un aktīvi piedalās 25 cilvēki. Aktīvākie jau nobraukuši ap 2000 kilometru, nedēļā mērojot vairāk nekā 500 kilometru, taču vidējais spēles dalībnieku iknedēļas maršruta garums ir 100–200 kilometru,» atklāj Z.Grava. Gide vērtē, ka, aktīvi iesaistoties spēlē, vasarā iespējams apmeklēt aptuveni 50 kontrolpunktu. Balvas spēles noslēgumā iegūs tie dalībnieki, kuri būs mērojuši visvairāk kilometru, izpildot visas spēles prasības.

Kopīgajā velobraucienā 14. jūlijā varēs iepazīt Jelgavas novada vietas un muižas, bet pulksten 16 pie Vircavas muižas paredzēts pikniks, kurā kopīgi tiks vārīta zupa. Z.Grava velobrauciena dalībniekus aicina līdzi ņemt arī ko uzkožamu pa ceļam.

Interesenti velobraucienam «Vasara pusē» aicināti iepriekš pieteikties pa tālruni 29733112. Dalībniekiem, kuri reģistrējušies spēlei «Latvijas velo vasara 2019» un veikuši ziedojumu, velobrauciens būs bez maksas, bet pārējiem dalības maksa ir 2 eiro.

Foto: Latvijas velo vasara

Viedokļi

Pievienot komentāru