Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Var pieteikties dalībai Piena paku laivu regatē

www.jelgavasvestnesis.lv
Vasaras pēdējā nedēļas nogalē, 25. augustā, Jelgavā notiks Piena, maizes un medus svētki, kuru krāšņākais un atraktīvākais notikums tradicionāli būs «Baltais» Piena paku laivu regate. Sacensībām, kas šogad Lielupes ūdeņos startēs jau sešpadsmito reizi, var pieteikties līdz 19. augustam, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra».

«Baltais» Piena paku laivu regatē komandas sacenšas ne vien uz ātrumu, bet arī demonstrē savas radošās spējas un saliedētību, jo laiva ir jāuzbūvē pašu rokām, un tai jābūt darbināmai tikai ar cilvēka spēka palīdzību – elektrības, degvielas un citu enerģijas avotu, kā arī putuplasta un putu izmantošana laivu peldspējas nodrošināšanā nav atļauta. Jāpiebilst, ka šogad regates dalībnieki aicināti laivu vizuālajā noformējumā atspoguļot tēmu «Simtgades plosts».

Iestādē «Kultūra» norāda, ka žūrija galvenokārt vērtēs ideju radošumu, un sacensību laureāti tiks noteikti sešās nominācijās: «Oriģinālākā laiva», «Visatraktīvākā komanda», «Inovatīvākā laiva», «Treknākais piena plosts», «Pilnīgs sviests» un «Ātrākā laiva». Vairāk informācijas par piena paku laivu regates noteikumiem var uzzināt sacensību nolikumā

Galveno būvmateriālu – tukšas piena pakas – nodrošinās atbalstītājs AS «Tukuma Piens», kas šogad katrai komandai sagādās ap 2000 piena paku. Pieteikties dalībai regatē var ŠEIT

Piena paku laivu prezentācijas, parādes un ātruma braucieni, apbalvošana un noslēguma ballīte 25. augustā notiks Lielupes promenādē. Bet Hercoga Jēkaba laukumā šajā dienā tradicionāli pulcēsies pārtikas amatnieki no visiem Latvijas novadiem, piedāvājot nogaršot un iegādāties savu produkciju, kā arī piedalīties atraktīvos kulinārijas konkursos.

Sekot līdzi jaunumiem var mājaslapā www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti