Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 8 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no Z-ZR
Trešdiena, 2019. gada 18. SeptembrisVārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

Valsts sedz 15 procentus no atskurbtuves izdevumiem

Ilze Knusle
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pašvaldībām kompensējusi izdevumus par atskurbināšanas pakalpojuma sniegšanu 2018. gadā. Jelgavas pašvaldībai atlīdzināti 37 860 eiro.

Jelgavā atskurbināšanas pakalpojumu nodrošina Pašvaldības policijas Medicīniskā atskurbtuve. Pagājušajā gadā tajā ievietota 2701 persona – 2524 personas no Jelgavas, 155 no Dobeles novada, 17 no Ozolnieku novada, trīs no Jelgavas novada un divas no Tērvetes novada. «Atskurbtuves faktiskie izdevumi pērn bija 249 315 eiro. Izdalot šo summu uz gada laikā atskurbināto personu skaitu, faktiskās izmaksas vienas personas atskurbināšanai bija 98,78 eiro,» stāsta Pašvaldības policijas Medicīniskās atskurbtuves priekšnieks Vilnis Auza. Valsts pašvaldībām kompensē ne vairāk kā 15 eiro par vienu personu, un Jelgavas pašvaldībai kompensācijas apmērs ir 37 860 eiro jeb 15 procenti no faktiski iztērētajiem līdzekļiem.

Pērn atskurbtuvē ievietots par 45 personām vairāk nekā 2017. gadā. Atskurbtuves priekšnieks skaidro, ka pieaugums visdrīzāk ir uz citās pašvaldībās dzīvojošo personu rēķina, jo palielinājies atskurbināto skaits gan no Dobeles, gan no Ozolnieku novada. «Nevarētu teikt, ka Jelgavā pagājušajā gadā vairāk iedzīvotāju atradušies iereibuši publiskās vietās, – drīzāk palielinājies to personu skaits, kas atskurbtuvē gada laikā ievietotas vairākkārt. Īpaši izteikti tas bija novērojams gadījumos, kad uz Jelgavu atbraukušie strādnieki no citām pašvaldībām palikuši bez darba un sākuši lietot alkoholu, kas dažiem izvērties par diezgan ilgstošu periodu,» stāsta V.Auza. Piemēram, ir personas, kuras pagājušajā gadā atskurbtuvē ievietotas 72, 74 un pat 97 reizes. Tāpat nav audzis to gadījumu skaits, kad persona uz atskurbtuvi atvesta, jo izraisījusi ģimenes skandālu.

Par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, atskurbtuvē pērn ievietota 891 persona, kas ir 33 procenti no visiem atskurbinātajiem. Statistika liecina, ka 2018. gadā mazāk bijis to, kuri gada laikā atkārtoti atradušies sabiedriskā vietā cilvēka cieņu aizskarošā alkohola reibuma stāvoklī. Savukārt 490 no pērn atskurbtuvē ievietotajām personām pēc atskurbšanas nogādātas Valsts policijā.

Foto: JV arhīvs

Viedokļi

Pievienot komentāru