Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Valsts policija atzīmē simto gadadienu

Anastasija Miteniece
Šodien Rundāles pilī svinīgi atzīmēta Valsts policijas (VP) simtā gadadiena, kuras gaitā par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi un augstu profesionalitāti apbalvotas VP Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas – tostarp arī daudzi Jelgavas policisti. «Es lepojos ar to, ka esmu policists un esmu gandarīts, ka kopā ar jums mēs paveicam darbus sabiedrības drošības labā. Ikvienam vēlu veiksmi, izturību, iedvesmu būt ambicioziem un gūt gandarījumu no sava darba,» svinīgajā pasākumā kolēģus uzrunāja VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Andris Zellis.

Ieskandinot policijas simtgades svinīgo pasākumu, VP priekšnieka vietnieks Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Andrejs Grišins atgādināja par policijas pirmsākumiem 1918. gada 5. decembrī. Tas bija laiks, kad Latvijas Tautas Padome pieņēma Pagaidu noteikumus par iekšējās apsardzības organizēšanu – to uzskata par oficiālu Latvijas policijas dibināšanas brīdi, kaut policijas veidošanas darbs bija sācies jau uzreiz pēc valsts neatkarības pasludināšanas. No 1918. gada līdz pat mūsdienām policija līdz ar notikumiem valstī piedzīvoja visdažādākos izaicinājumus – okupāciju, represijas, bandītisma gadus, – tomēr visos laikos valstī, arī Zemgalē, bijuši entuziasti, kuri savulaik arī bez ieročiem un tehniskā nodrošinājuma nesavtīgi strādāja sabiedrības drošības labā. «Jelgava un Zemgale kopumā vēsturiski bijusi īpaši bagāta ar personālijām, kuras vēlāk pārgāja strādāt uz galvaspilsētu un citviet, ieņemot augstus un valstī nozīmīgus amatus. Ticu, ka šāda situācija kolektīvā ir arī šobrīd. Zinu arī to, ka ikdienas rūpes nāk steigā un mums nākas sastapties ar daudziem profesionālajiem izaicinājumiem, tomēr vēlu jums nezaudēt ticību saviem spēkiem un vienmēr saglabāt aicinājumu palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas ir vajadzīgs,» paldies par darbu policistiem teica A.Grišins.

Savukārt A.Zellis papildināja, ka šo simts gadu laikā ievērojami mainījies policijas materiāltehniskais nodrošinājums, tomēr policista būtība – it nemaz. «Pirms simts gadiem policijas darbā pirmo reizi iesaistījās brīvprātīgie entuziasti, kuri iestājās par ideju. Domāju, ka arī šodien nekas nav mainījies un strādāt uz policiju nāk tie, kuriem tas ir aicinājums – vēlme strādāt sabiedrības labā, pat, ja tas var prasīt tavu veselību vai dzīvību,» tā A.Zellis. Viņš uzsver, ka mūsdienās policijas materiāltehniskā bāze ir ļoti plaša un tas palīdz ātrāk atklāt noziegumus, tomēr dažkārt pat ar jaunākajām tehnoloģijām nav gana, jo, ejot līdzi laikam, advancētāki paliek arī noziedznieki. «Šogad Jelgavas pilsētā tika pastrādātas vienpadsmit slepkavības un visas tika arī atklātas,» teic A.Zellis, uzsverot, ka augsti rezultāti uzrādīti atklājot arī cita rakstura noziegumus. Savukārt lielākais izaicinājums mūsdienās vēl joprojām ir kibernoziegumi, kuru atklāšanai nepieciešamas ne vien jaunākas tehnoloģijas, bet arī augstu kvalificēti IT speciālisti – šobrīd gan valsts sektorā ir vērojams šo speciālistu trūkums, jo līdz ar pieprasījumu darba tirgū, tie labprātāk darbojas privātajos uzņēmumos. «Lai arī ar kādiem izaicinājumiem mums jāsaskaras – mēs nežēlojamies, bet gan reaģējam un pielāgojamies,» tā viņš.

Tāpat A.Zellis izteica pateicību sadarbības partneriem, tostarp, Jelgavas pašvaldībai, uzsverot, ka tas ir policijas «atbalsta plecs» bez kura ikdienas darbs nav iedomājams. Tā ir gan sadarbība nodrošinot sabiedrisko kārtību ikdienā un vērienīgos pasākumos, gan arī palīdzība noziegumu izmeklēšanā. Pasākuma gaitā par teicamu sadarbību ar Valsts policijas apbalvojumu «Jubilejas goda zīme» «Latvijas Valsts policijai 100» sveikti Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Viktors Vanags, kā arī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Dainis Mālmanis.

APBALVOTIE

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru