Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 7.4 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Uzstādīti atjaunotie katoļu katedrāles betona krusti

Emīls Rotgalvis
Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles tornī uzstādīti betona puķu lējuma krusti, kas pagājušā gada vasarā tika nodoti restaurācijai. Pirms krustu uzstādīšanas veikti arī daļēja katedrāles jumta smailes seguma nomaiņa.

Kā stāsta katedrāles bīskaps Edvards Pavlovskis, līdz ar krustu uzstādīšanu šobrīd darbi pie katedrāles torņa tiek noslēgti. Atjaunošanas darbi notikuši Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēta projekta «Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā» gaitā, un tos, kā arī uzstādīšanas darbus veica SIA «Koka ēka».

E.Pavlovskis skaidro, ka, lai arī atjaunotie krusti ir atgriezušies savās vietās, katedrālē vēl nepieciešams veikt arī citus darbus, jo, piemēram, vairākās vietās jumts ir visai sliktā stāvoklī un pa to ēkā nonāk ūdens. Jāuzlabo būtu arī ēkas notekas.

Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle ir Liepājas arhitekta Kārļa Strandmaņa pazīstamākais darbs Latvijā – neogotikas stilā celtā sarkano ķieģeļu būve ar vienu torni, transeptu un trīs jomiem kļuva par vienu no lielākajām pilsētas sakrālajām celtnēm. Ievērojamais arhitektūras piemineklis smagi cieta Otrajā pasaules karā 1944. gadā, bet, pateicoties prāvestam Izidoram Ancānam, baznīcu atjaunoja. Torņa smaili tās oriģinālajā augstumā atjaunoja tikai 1992. gadā.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti