Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Mērens vējš, 6.1 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Trīs dienu reidā Jelgavas tirgū atsavina 5560 nelegālās cigaretes

www.jelgavasvestnesis.lv
Pastiprināti strādājot nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Jelgavas iecirkņa policisti pagājušajā nedēļā rīkoja kārtējās pārbaudes Jelgavas tirgū. Trīs dienu reidā Jelgavas tirgū atsavinātas 5560 nelegālās cigaretes un uzsāktas piecas administratīvās lietvedības.

«Trešdien, 4. septembrī, pārbaudot Jelgavas tirgus teritoriju, policisti uzgāja un atsavināja 2220 cigaretes «NZ Gold», «West» un «LF», bet sestdien, 7. septembrī, policisti tirgū uzgāja un atsavināja 1940 cigaretes «Premier», «Norton», «LF» un citas, un vēl pie 1956. gadā dzimuša vīrieša atrada un atsavināja 800 cigaretes «NZ» ar Baltkrievijas akcīzes markām,» stāsta VP ZRP pārstāve Ieva Sietniece, papildinot: «Turpinot pārbaudi svētdien, 8. septembrī, pie 1966. gadā dzimušā vīrieša Jelgavas tirgū policisti atrada un atsavināja 200 cigaretes «Winston» un pie 1969. gadā dzimušās sievietes – 400 cigaretes «LF» ar Baltkrievijas akcīzes markām». 

Par šiem gadījumiem policijā ir uzsāktas piecas administratīvās lietvedības un pret minētām personām jau ir noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 169.3 pants nosaka:  «Par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem»,  uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

«Policija turpina pastiprināti strādāt nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā un lūdz iedzīvotājus ziņot, ja ir informācija par nelegālo akcizēto preču tirdzniecību, uzglabāšanu vai pārvietošanu, zvanot pa tālruni 110. Nelegālo akcizēto preču tirdzniecības vietas var ātri un ērti atzīmēt arī Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē mājaslapā www.ic.iem.gov.lv/gis2/,» uzsver I.Sietniece.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti