Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no Z-ZR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Tehnoloģiju vidusskolā aizvada simtgades salidojumu

www.jelgavasvestnesis.lv
«Šogad svinam skolas gara dzimšanu, kas iedēstīts pirms gadsimta. Šajā laikā skola ir «augusi» un, kā jau dzīvs organisms, arī «sirgusi», tomēr vienmēr atkal radusi spēkus. Bet skolas lepnums un panākuma atslēga neapšaubāmi ir skolas pedagogi,» sestdien simtgades salidojumā esošos un bijušos skolas pedagogus, absolventus un citus pasākuma viesus uzrunāja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktore Valentīna Maido.

Skolas simtgades salidojums sākās ar aizlūgumu Jelgavas Svētās Annas baznīcā, savukārt turpinājās skolā, kur interesenti varēja baudīt vērienīgu svētku programmu. Dziesmas, dejas, priekšnesumi, dzejas lasījumi un iestudējumi – šie un daudzi citi absolventu, pedagogu un citu skolai piederīgo personu priekšnesumi priecēja salidojuma viesus. Pasākumā skolas pārstāvji stāstīja arī par skolas likteni simts gadu garumā. Piemēram, iestādei, ko šodien saucam par Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, ir vairākkārt mainījies nosaukums – pirmās Brīvvalsts laikā tā dēvēta par Hercoga Pētera ģimnāziju un Jelgavas 1. Valsts ģimnāziju, Padomju laikos saukta par Jelgavas Valsts 1. vidusskolu, kā arī par Jelgavas 1. vidusskolu. Bet otrās Brīvvalsts laikā skola pārtapusi par Jelgavas 1. ģimnāziju. Šogad aprit nu jau seši gadi, kopš tā ir Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Simts gadu gaitā skolā bijuši 16 direktori.

Vienlaikus koncertā izskanēja vairākas svinīgas uzrunas. Sveikt absolventus, kuri «salidojuši» no dažādām valsts un pasaules vietām, ieradās arī skolas pirmais direktors Elmārs Sakne. «Simts gadu laikā skola piedzīvojusi daudz. Šad tad rodas doma – vai viss darīts kā vajag? Un tad atminos par izciliem uzņēmējiem, darbiniekiem valsts pārvaldē, deputātiem un valstī pazīstamiem jomas speciālistiem, kuri pie mums mācījušies, un nākas secināt – nemaz tik slikti neesam izmācījuši. Novēlu, lai arī turpmāk skolas kolektīva ieceres īstenotos,» klātesošos sveica E.Sakne.

Teikt pateicības vārdus un laba vēlējumus skolas jubilejā ieradās arī pašvaldības pārstāvji. Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš norādīja, ka skolas garu rada nevis nosaukums vai skolas ēka, bet gan tās skolotāji un audzēkņi. Pilsētas vārdā viņš skolas vadībai pasniedza albumu, kurā krāt nākamās simtgades atmiņas, kā arī pilsētas karogu. Savukārt Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza uzteica visu paaudžu skolas darbiniekus, kuri gadu gaitā radīja skolas garu un vēlēja arī nākotnē pedagogiem būt gandarītiem par paveikto pedagoģisko darbu. «Šodien dzīvojam mainīgā pasaulē – tiek lēsts, ka jau pēc 25 gadiem izzudīs 47 procenti no šobrīd aktuālām profesijām, jo vietā nāks jaunās tehnoloģijas. Ņemot vērā šīs prognozes, vēlu jums iemācīt bērniem būt radošiem, domājošiem un ar empātijas sajūtu. Tās ir īpašības, kas nepiemīt tehnoloģijām,» norādīja G.Auza. Vakara turpinājumā absolventi baudīja pārsteiguma koncertu ar grupu «Prāta Vētra», bet noslēgumā – balli ar mūziķiem «Grupa, kas grupa» un «Credo».

Kā atzina paši absolventi – salidojuma tradīcija viņiem ir svarīga, jo tā ir iespēja vienuviet satikt kādreizējos skolas biedrus un atcerēties skolas laiku. Vienalikus daudzi atzina, ka simtgades salidojumā izjutuši īpašu piederības sajūtu šai izglītības iestādei un to patiesi novērtē.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti