Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no A
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Tehniskās apskates naktī izmanto iespēju pārbaudīt auto

Anda Dzenža
Šovakar no pulksten 18 līdz pusnaktij Jelgavas tehniskās apskates stacijā, Aviācijas ielā 40, norisinās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ikgadēji rīkotais pasākums «Tehniskās apskates nakts». Uz bezmaksas auto diagnostiku šogad Jelgavā pieteiktas 204 automašīnas.

CSDD pārstāvis Jānis Aizpors norāda, ka bezmaksas diagnostiku šovakar iespējams veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, taču iespēju gaida arī citi, kuri nav paguvuši pieteikties, bet ir gatavi gaidīt, cerot, ka atbrīvosies kāda vieta. «Šovakar pasākums notiek ļoti raiti. Pieteikšanās sistēmas dēļ rindas neveidojas un cilvēkiem nav jāgarlaikojas. Vidējais laiks, kurā viena automašīna iziet diagnostiku, ir 15 minūtes,» tā J.Aizpors, pastāstot, ka pirmais auto īpašnieks, kurš šovakar bija pieteicies un veica auto diagnostiku Jelgavas tehniskās apskates stacijā, tehnisko apskati izgāja bez neviena aizrādījuma un savam spēkratam saņēma arī tehniskās apskates uzlīmi. Bet SIA «Auteko & TÜV Latvija» inspektors Aigars Eglītis norāda, ka lielākoties šovakar Jelgavā automašīnām tiek atklātas problēmas ar gaismām un bremzēm. Viņš atzīst, tās ir ierastas problēmas.

Apmeklētāji uz pasākumu ierodas, dažādu mērķu vadīti. Vairāki autovadītāji atzīst, ka vēlas saņemt auto tehniskā stāvokļa novērtējumu, savukārt citi atbraukuši, intereses mudināti. «Šurp braucu, lai mašīnai izietu tehnisko apskati, kas arī veiksmīgi izdevās. Tehniskās apskates nakti vērtēju ļoti pozitīvi, tas ir lietderīgs pasākums. Arī iepriekšējos gados tajā esmu piedalījusies. Priecājos, ka pasākums ir pārdomāti organizēts – iepriekš ir jāpierakstās. Nav vairs jāgaida vairākas stundas rindā, lai izietu apskati,» tā jelgavniece Gita Veinberga.

Savukārt «Audi» īpašnieks Kristaps Anitēns atzīst, ka uz pasākumu ieradies, lai paskatītos, kas ir Tehniskās apskates nakts, un vienlaikus pārbaudītu mašīnas tehnisko stāvokli. «Jau nojautu, kādas problēmas ir mašīnai, to arī speciālisti uzrādīja, pārsteigumu nav. Tagad zinu, kas jāsaremontē uz tehnisko apskati, kas jāveic pēc pāris mēnešiem,» tā jelgavnieks.

Otrreiz Tehniskās apskates naktī Jelgavā piedalās arī jelgavniece Adele ar vīru. «Mašīna veca, nākamnedēļ tai jāveic tehniskā apskate. Šovakar atbraucām, lai uzzinātu, kas tai jāremontē, jo uz savu galvu nav nozīmes remontēt,» tā Adele, norādot, ka ar rezultātiem pēc auto apskates jūtas apmierināta.

Jāpiebilst, ka Tehniskās apskates nakts pasākumu Jelgavā vada moderators Ģirts Timrots, kurš pasākuma apmeklētājus mudina izmēģināt dzēruma brilles un auto apgāšanās stendu, kurā izjust avārijas imitāciju, kad esi ar kājām gaisā. To izmēģināja arī Gunārs Drēska no Zaļeniekiem: «Bija satriecoši izbaudīt brīdi, kad ar auto gāzies uz sāniem – viens mirklis un esi jau uz galvas. Ja tas būtu jāizbauda realitātē, būtu baisi. Bet te drošā profesionāļu uzraudzībā bija lietderīgi gūt pieredzi, kā varētu justies avarējot un uzzināt, kā rīkoties, ja gadās avarēt ar kājām gaisā.»

Jāpiebilst, ka šī ir otrā reize, kad Jelgavā notiek Tehniskās apskates nakts. Pirmo reizi šāds pasākums notika pērn, kad tika pārbaudītas 304 automašīnas un lielākajai daļai no tām tika konstatētas nepilnības.

Foto: Ivars Veiliņš /«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru