Meklēšanas forma

Lietus 21 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Pirmdiena, 2019. gada 19. AugustsVārda dienu svin: Melānija, Imanta

«Tavas saknes tavā zemē» Ozolnieku novadā

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina svētdien, 19. maijā, pulksten 10.30 piedalīties cikla «Tavas saknes tavā zemē» pārgājienā. Aptuveni 17 kilometru garais maršruts no Jelgavas vedīs uz Ozolnieku novadu, kur interesentiem būs iespēja viesosies mini zoo «Lauku sēta».

Pārgājienu vadīs gide Ina Jurģe, aicinot tā dalībniekus apskatīt divas bijušās Cukurfabrikas kompleksa ēkas, izzināt to vēsturi, apmeklēt Langervaldes mežu, kas 20. gadsimta sākumā bija iecienīta jelgavnieku atpūtas vieta, bet tagad Langervaldes mežā ir izveidots taciņu tīkls, kas piemērots sportiskām aktivitātēm, kā arī rāmām pastaigām.

Tālāk pārgājiena maršruts vedīs gar 20. gadsimtā izstrādātajiem māla karjeriem – Liberta dīķiem Brankās līdz mini zoo «Lauku sēta», kur pārgājiena dalībnieki varēs atpūsties un iepazīt lauku sētas dzīvniekus – ponijus, ēzeļus, miniatūros zirgus, lamas, alpakas, aitas, pundurkazas, dažādus putnus un apskatīt saimniecību.

Pēc tam ceļš vedīs uz Brankām, kur varēs apskatīt nesen izveidoto skvēru «Brīvības gaisma», kas godina barikāžu dalībniekus, bet Branku mežā varēs redzēt dažus dižkokus. Savukārt Ozolniekos gide pastāstīs par Ozolnieku staciju un to, kā radies Ozolnieku ezers. Pārgājiens noslēgsies pie Ozolnieku Tautas nama.

Pārgājiena plānotais ilgums ir septiņas stundas. Dalībniekiem nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs un ūdensnecaurlaidīgi apavi. Līdzi jāņem uzkodas un silts dzēriens termosā.

Pārgājiens «Tavas saknes tavā zemē» uz Ozolnieku novadu notiks šo svētdien, 19. maijā – pulcēšanās pulksten 10.30 paredzēta pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa. Interesenti aicināti iepriekš pieteikties pa tālruni 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Dalības maksa – 6.50 eiro.

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

 

Viedokļi

Pievienot komentāru