Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 23. MartsVārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Svinēsim Pilsētas svētkus!

Jana Bahmane
«Mēs esam Jelgava» – šis moto Pilsētas svētkus caurvīs arī šogad, aicinot ikvienu jelgavnieku sajust savu līdzdalību kopīgo svētku veidošanā. «Mums ir svarīgi piedāvāt pasākumus dažādām gaumēm, nodrošinot iespēju katram svētku programmā atrast sev interesējošo. Tas, kāda būs šo svētku sajūta, ir katra paša ziņā, bet mēs sniedzam iespēju svētkos sajusties daļai no savas pilsētas,» piedalīties Pilsētas svētkos aicina pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics. Pilsētas svētku, kas notiks no 25. līdz 27. maijam, centrālās norises vietas šogad būs Hercoga Jēkaba laukums, Uzvaras Parks un Zemgales Olimpiskais centrs, bet piektdienas un sestdienas vakarā jelgavniekus pulcēs svētku uguņošana mūzikas pavadījumā, ko vislabāk varēs izbaudīt no Jāņa Čakstes bulvāra. Visi svētku pasākumi būs bezmaksas.

Par ilggadēju tradīciju Pilsētas svētkos kļuvis gājiens, kas svinības piektdienas vakarā ieskandina teju visas Lielās ielas garumā. «Šis notikums ir ļoti gaidīts – cilvēki jau janvārī zvanīja un interesējās par pieteikšanos gājienam, bet arī šogad iepriekš pieteikties nav nepieciešams. Taču aicinām gājiena dalībniekus būt radošiem un vienlaikus neizmirst arī par sava kolektīva atpazīstamības zīmēm,» saka iestādes «Kultūra» vadītāja vietniece Inta Englande. Gājiena dalībnieki Oskara Kalpaka un Svētes ielās aicināti pulcēties no pulksten 17 – ar stāšanās kārtību var iepazīties mājaslapās: www.jelgava.lv un www.kultura.jelgava.lv.

Hercoga Jēkaba laukums skanēs divus vakarus

Svētku gājiena dalībniekus Hercoga Jēkaba laukumā, kur atradīsies lielā skatuve, piektdienas vakarā sagaidīs Dailes teātra radošā apvienība «ILGA» – dziedošie aktieri Gundars Silakaktiņš, Aldis Siliņš un Lauris Subatnieks dziedās Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Edmunda Goldšteina un Ulda Stabulnieka dziesmas un aicinās skatītājus piedalīties asprātīgos konkursos. Tāpat piektdienas vakarā uz skatuves kāps Intars Busulis un Abonementa orķestris, kā arī «Stradivari», bet sestdienas vakarā laukumā uzstāsies Vjačeslavs Mitrohins un grupa ar programmu «Latviešu blūzi», «Musiqq» un «Mākoņstūmēji». Muzikāla programma Jēkaba laukumā būs arī sestdien pa dienu, kad muzicēs Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra dziedošie aktieri un apvienība «Zaļā galma kapella». Laukumā darbosies arī ēdināšanas sektors.

Simtgade – dziesmās un dejās

«Zilais lakatiņš», «Vecās likteņdzirnas», «Vecpiebalgas ūdensrozes» – šīs un citas paaudzēs iemīļotas dziesmas piektdienas vakarā skanēs Zemgales Olimpiskajā centrā, kur varēs dzirdēt latviešu dziesminieka Eduarda Rozenštrauha simtgadei veltīto koncertprogrammu «Bij vasara toreiz tik zaiga». Tautā iemīļotas dziesmas, kā arī mazāk dzirdētas melodijas no E.Rozenštrauha pūra izpildīs solisti – Dainis Skutelis, Mārtiņš Ruskis, Atis Auzāns, Anmary un citi. Bet sestdien turpat varēs apmeklēt koncertu «Šī brīnišķā pasaule» – Jelgavas bigbends muzicēs kopā ar Aiju Vītoliņu un Ralfu Eilandu.

«Šis ir Dziesmu un deju svētku gads, bet ne visiem būs iespēja tos apmeklēt, tādēļ mēs vēlamies, lai šo nozīmīgo svētku sajūtu un tuvumu Jelgavā varētu izjust jau maijā,» stāsta M.Buškevics. Sestdien Uzvaras parkā Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkus ieskandinās koncerts «Ceļā uz Māras zemi», pulcējot vairākus simtus dažādu paaudžu Jelgavas dejotāju, kuri izdejos dejas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma «Māras zeme» un koncerta «Vēl simts gadu dejai» repertuāra. Bet vakara noslēgumā Uzvaras parkā dejas brīvdabā grupas «Tirkizband» pavadībā varēs baudīt ikviens svētku dalībnieks.

Savukārt svētdienas pēcpusdienu patīkamā gaisotnē tradicionāli varēs pavadīt Pils saliņā, kur notiks zaļumballe kopā ar kantri grupu «Sestā jūdze». «Patīkami, ka svētdienas zaļumballe Pils saliņā ir kļuvusi par skaistu tradīciju, kas vienuviet pulcē visas paaudzes – tie, kuri nevēlas dejot, brīvdabā klausās koncertu,» stāsta I.Englande.

Iepazīs un izgaršos dažādas kultūras

Pilsētas svētki šogad ienāks arī RAF mikrorajonā, kur sestdien pie tirdzniecības centra «Pērnava» notiks multikulturāls pasākums «Draudzības vainags». «Pilsēta domā par to, kā svētku norisi ienest arī mikrorajonos, tādēļ pasākumu esam nolēmuši organizēt ārpus centra. «Draudzības vainaga» centrālais notikums būs koncerts, kurā piedalīsies gan latviešu, gan mazākumtautību dziesmu un deju kolektīvi un individuālie izpildītāji – šis pasākums lieliski sasaucas ar Starptautisko kultūras daudzveidības dialoga un attīstības dienu, ko pasaulē atzīmē 21. maijā,» skaidro Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece Evika Kaufelde. Tāpat interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, rokdarbnieku kluba «Zelta rokas» meistaru vadībā apgūstot dažādu rokdarbu prasmes – meistaru darinātos rokdarbus varēs arī iegādāties nelielā svētku tirdziņā. Aktivitātes pasākuma jaunākajiem dalībniekiem būs sarūpējusi jauniešu apvienība «Brīvprātīgie Jelgavai». Tāpat būs iespēja piedalīties nelielā nacionālo virtuvju degustācijā un nobaudīt «Draudzības zupu».

Svētkos – bērniem un jauniešiem

Visu trīs svētku dienu gaitā Hercoga Jēkaba laukuma zaļajā zonā atradīsies dažādas atrakcijas bērniem, bet sestdien papildu tām varēs piedalīties radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs. Savukārt kultūras nama priekšā sestdien būs plaša svētku programma bērniem ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra un Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrādēm, burbuļu šovu un citām aktivitātēm. Turpat notiks arī strītbola sacensības. «Reģistrēties dalībai strītbolā no pulksten 14 varēs uz vietas, izveidojot komandas trīs cilvēku sastāvā. Strītbola dalībnieki startēs vairākās vecuma grupās: 10–12 gadi, 13–14 gadi, 15–16 gadi, kā arī 17 gadus veci un vecāki jaunieši,» stāsta Sporta servisa centra sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko.

Bet Raiņa parkā svētku sajūtu sestdien ienesīs bērnu un jauniešu centrs «Junda» – dziedošie un dejojošie kolektīvi šajā mācību gadā apgūto rādīs kopīgā koncertā, taču līdztekus tam parkā varēs apskatīt rokdarbu pulciņu audzēkņu darbu izstādes un piedalīties radošajās darbnīcās. «Interesenti varēs izmēģināt trases automodelisma un koka auto modeļu trases un iepazīt «Jundas» pulciņu piedāvājumu, lai, iespējams, nākamajā mācību gadā apmeklētu kādu no tiem,» tā «Jundas» direktores vietnieks Māris Kalniņš, aicinot uz pasākumu «Te, par–kā?!».

Gadatirgus – skvērā aiz kultūras nama

Sestdien no pulksten 10 līdz 17 jelgavnieki amatnieku sarūpētos darinājumus varēs nobaudīt un iegādāties svētku gadatirgū. «Šogad esam veikuši izmaiņas gadatirgus norisē – tirdzniecības sektors atradīsies skvērā aiz kultūras nama, bet Hercoga Jēkaba laukumā un kultūras nama priekšā varēs baudīt svētku programmu un aktivitātes bērniem,» skaidro M.Buškevics. Par labu svētku dalībnieku noskaņojumu rūpēsies ceļojošais «Beztemata» cirks no Liepājas, skvērā aiz kultūras nama demonstrējot atraktīvus un elpu aizraujošus cirka numurus.

Jelgavu izzinās tematiskās pastaigās

Pilsētas svētku nedēļas nogalē interesentiem būs iespēja doties arī bezmaksas ekskursijās – sestdien ekskursijā «Pirms 100 gadiem Jelgavā» varēs uzzināt, kāda bija dzīve Jelgavā ap 1918. gadu, bet svētdien, turpinoties ekskursiju ciklam «Jelgavas likteņstāsti», varēs izzināt ievērojamu jelgavnieku, kas dzimuši maijā, dzīvesstāstus. Ekskursijas sāksies no Jelgavas Svētā Trīsvienības baznīcas torņa – tām iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63005447.

Pilsētas svētku ieskaņā

Svētku nedēļā tradicionāli tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi, sveikti mūsu Zelta pāri un skolēnu olimpiāžu laureāti, bet 22. maijā Jelgavas Mūzikas vidusskolā uz koncertu «Jelgavas jaunie mūziķi Jelgavas pilsētai» aicina Jelgavas kamerorķestris, kā arī Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi. «Jelgava – pilsēta izaugsmei! Tieši tādēļ ir lieliski, ka labākajiem jaunajiem Jelgavas mūziķiem ir iespēja muzicēt kopā ar Jelgavas Kamerorķestri. Ceru, ka kopīgais koncerts viņus motivēs, iedvesmos un iedrošinās doties jaunos radošos meklējumos! Arī skolotājiem, manuprāt, tā ir brīnišķīga iespēja nedaudz atkāpties no ikdienas pedagoģiskā darba,» vērtē koncerta mākslinieciskais vadītājs diriģents Aigars Meri.

«Svarīgi, lai svētku sajūta būtu ikvienā no mums – tad arī svētki izdosies! Jelgava ir mūsu pilsēta, mūsu mājas,» uz Pilsētas svētkiem aicina I.Englande.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti