Meklēšanas forma

Skaidras debesis -3 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Svinēsim Latvijas 101. dzimšanas dienu!

Emīls Rotgalvis
18. novembrī, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti visas dienas garumā piedalīties valsts svētku pasākumos, kas kulmināciju sasniegs vakarā, kad gaidāms koncerts «Apkārt Latvijai» un svētku uguņošana.

Svētku dienu ievadīs svinīga ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa pulksten 11.30, bet pulksten 12 sāksies ekumēniskais dievkalpojums Svētās Annas baznīcā. Savukārt jau no pulksten 10 līdz 20 būs atvērts Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, kurā varēs apskatīt Brīvības cīņu vietām veltīto izstādi, kā arī nofotografēties īpašā fotostūrītī. Svētku pasākums norisināsies arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, kur pulksten 14 notiks Jelgavas atbrīvošanai veltītas piemiņas medaļas prezentācija, kā arī svētku koncerts.

18. novembrī pulksten 16 ar koncertu «Manai tautai» Jelgavas kultūras namā viesosies Ieva Akuratere un grupas «Čikāgas piecīši» dalībnieki Armands Birkens un Lorija Cinkusa (Vuda), kas izpildīs klausītāju iemīļotas dziesmas no sava repertuāra. Pavadošā grupa – Leons Sējāns, Matīss Akuraters un Rolands Zelčs. Biļetes uz šo koncertu iespējams iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 4–7 eiro.

Savukārt svētku koncerts «Apkārt Latvijai», kas sāksies pulksten 18 Hercoga Jēkaba laukumā, plānots kā muzikāls ceļojums pa Latviju. «Koncertam devām nosaukumu «Apkārt Latvijai», jo klausītāji muzikāli tiks vesti pa vietām mūsu valstī, kur dzimuši izpildīto dziesmu komponisti, vārdu autori, kā arī pa vietām, kuras tiek apdziedātas dziesmās. Sāksim ceļojumu Limbažu pusē, dziedot himnu, jo no turienes nāk Baumaņu Kārlis, un turpmākā koncerta gaitā apmeklēsim visus Latvijas novadus,» stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» projektu vadītājs un pasākuma režisors Sandis Kalniņš.

Svētku koncertā uzstāsies solisti Anmary, Samanta Tīna, Mārtiņš Ruskis, Žoržs Siksna, Endijs Rožkalns, kā arī «Tirkizband», Tirkīza kora ansamblis un citi. Muzikālo skanējumu papildinās kopkoris, kurā apvienosies vairāki kori un ansambļi, pavadot lielāko daļu kompozīciju. Kopkora diriģents – Edgars Vītols. Koncertā piedalīsies arī instrumentālā grupa ar Gundaru Cauni, Raiti Aukšmukstu, Jāni Ozoliņu, Rolandu Stepanovu un Kasparu Gulbi. Vakara vadītājs – Latvijas Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis. Vienlaikus ar koncertu Hercoga Jēkaba laukums uzmirdzēs pilsētas izglītības iestāžu veidotajās sveču kompozīcijās «Latvija ugunszīmēs», kas būs skatāmas jau no pulksten 17.

Koncerts noslēgsies pirms svētku uguņošanas, kas sāksies pulksten 20. Tā notiks no Lielupes promenādes, un jelgavnieki un pilsētas viesi salūtu aicināti vērot no Jāņa Čakstes bulvāra, Pasta salas un tuvējās apkārtnes.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka gan svētku koncerta, gan uguņošanas laikā pilsētas centrā noteikti satiksmes ierobežojumi. Tāpat uguņošanas laikā būs slēgts Mītavas tilts. Ar ierobežojuiem var iepazīties satiksmes organizācijas plānā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti