Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Lēns vējš, 4 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Svētceļnieki galamērķi sasniegs pirmdien

Jana Bahmane
«Šobrīd kopumā esam jau 18 un tuvojamies Nīcgalei. Pēdējās dienas ir ļoti liels karstums, tādēļ mūsu temps ir nedaudz lēnāks, bet nedēļas sākumā, kad bija vēsāks laiks, dienā paredzēto distanci nogājām līdz pusdienas laikam,» stāsta jelgavnieku svētceļojuma garīgais vadītājs Jurijs Gorbačevskis. Jāatgādina, ka svētceļnieki ceļu uz Aglonu uzsāka 26. jūlijā un galamērķi plāno sasniegt nākampirmdien, 13. augustā.

J.Gorbačevskis atklāj, ka, tā kā svētceļojums lielākoties ved gar šoseju, drošības nolūkos aiz svētceļniekiem šogad brauc auto. «Pretim braucošās mašīnas mēs redzam, bet automašīnas, kas brauc no aizmugures, bieži nerespektē gājējus, tādēļ jūtamies drošāk, ja svētceļojumu pavada automašīna,» skaidro J.Gorbačevskis. Tāpat viņš stāsta, ka šo divu nedēļu gaitā svētceļnieku grupai ir pievienojušies vairāki jauni dalībnieki, bet daži – atdalījušies.

Šodienas galamērķis ir Nīcgale, bet svētdien, nonākot Višķos, svētceļniekiem būs atpūtas diena, lai jau pirmdien nonāktu Aglonā.

Jāatgādina, ka svētceļnieki no Jelgavas uz Aglonu dodas pa maršrutu Jelgava–Dzirnieki–Bauska–Ozolaine–Skaistkalne–Kurmene–Ērberģe–Sproģi–Nereta–Aknīste–Asari–Rubeņi–Dunava–Nīcgale–Kalupe–Višķi–Aglona–, mērojot aptuveni 260 kilometru garu ceļu. Jelgavas svētceļnieki šogad nakšņo skolās, bērnudārzos, saieta namos.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti