Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Sveic aktīvākos iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» dalībniekus

Ritma Gaidamoviča
Ar aktīvāko dalībnieku un skolu apbalvošanu šodien Jelgavas 4. vidusskolā noslēdzās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada jauniešu iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana». Svinīgajā pasākumā projekta dalībnieki Valsts prezidentam Raimondam Vējonim pasniedza dāvanu Latvijai 100. dzimšanas dienā – kapsulu ar vairāk nekā 8000 attēlu no jaunatklāšanas procesa un 200 vēlējumiem mūsu valstij.

Iniciatīvā «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» skolēni un bērndārznieki trīs gadu garumā bija aicināti apmeklēt 20 projektā iekļautos nacionālos dārgumus, piemēram, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Ķemeru Nacionālo parku, un pieteikt lokālos dārgumus Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novadā, kā arī doties ekskursijā uz tiem. Šo trīs gadu laikā kopumā projektā iesaistījās vairāk nekā 290 klašu no 27 izglītības iestādēm, piesakot vairāk nekā 850 vietējo dārgumu.

«Latvija nav tikai nosaukums, tā mums nozīmē daudz vairāk. Tā ir mūsu dzimtene, kurā runājam latviešu valodā, kur plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Jūs, jaunatklājēji, piedaloties šajā projektā, esat lieli ieguvēji, jo ne tikai sarūpējāt dāvanu Latvijai dzimšanas dienā, bet arī iepazināt mūsu valsts dārgumus, ar kuriem lepojamies. Jūs satikāt dažādus cilvēkus, un tieši cilvēki ir mūsu valsts spēks,» klātesošos uzrunāja Valsts prezidents R.Vējonis, projekta dalībniekiem vēlot katru dienu ar mazu vai lielu darbu turpināt veidot Latvijas valsti.

Savukārt iniciatīvas patronese Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone uzsvēra, ka iniciatīvas dalībnieki ir paveikuši lielu darbu – meklējuši, pētījuši, izzinājuši, iepazinuši Latvijas vērtības: «Ceru, ka tas jūs ir bagātinājis un esat kļuvuši zinātkārāki. Ne katrs pieaugušais redzējis un piedzīvojis tik daudz, cik jūs šo trīs mācību gadu laikā. Gribu ticēt, ka redzētais un dzirdētais ir vairojis jūsu piederību Latvijai.»

Pasākumā sveiktas iniciatīvas trešā posma – 2017./ 2018. mācību gada – aktīvākās klases, kas apmeklējušas un pieteikušas visvairāk objektu. Jelgavā 1.–4. klašu grupā jeb mazajā līgā balvu saņēma pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes «Zemenīte» 6. grupa un skolotāja Evija Jansone, Jelgavas 4. vidusskolas 4.e klase un audzinātāja Ilze Miklaševica un 2.b klase ar audzinātāju Ilzi Lillo. Vidējā līgā jeb 5.–9. klašu grupā balvu ieguva trīs Jelgavas 4. vidusskolas klases – 7.c klase un audzinātāja Nataļja Gorškova, 9.a klase un audzinātāja Ginta Landorfa un 6.c klase un audzinātāja Dace Dombrovska-Baškirova. Savukārt lielajā līgā balvu saņēma trīs Jelgavas tehnikuma grupas – 210. grupa un audzinātāja Sigita Tretjaka, 408. grupa un audzinātāja Sigita Brakovska un 410. grupa un audzinātāja Ilga Cunska-Brahmane. Jāpiebilst, ka apbalvotie kolektīvi saņēma Goda rakstu un Jelgavas pašvaldības sarūpētas galda spēles, bet bērnudārza «Zemenīte» audzēkņiem un 4. vidusskolas 7.c klasei pasniegta arī iniciatīvas patroneses I.Vējones iedvesmas balva – iespēja viesoties Rīgas pilī.   

Iniciatīvas noslēdzošajā posmā cildinātas arī piecas skolas, kas uzrādījušas pastāvīgu aktivitāti. Visvairāk objektu šo trīs gadu laikā apmeklējuši un atklājuši Jelgavas tehnikuma audzēkņi, bet visvairāk skolēnu un klašu iesaistījās no Jelgavas 4. vidusskolas. Balvu par regulāru piedalīšanos saņēma arī Jelgavas Valsts ģimnāzija, Kalnciema vidusskola un Jelgavas 3. sākumskola.

Projekta «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» noslēgumā dalībnieki Valsts prezidentam R.Vējonim pasniedza dāvanu Latvijai dzimšanas dienā – kapsulu, kurā ievietoti laba vēlējumi valstij un apliecinājumi par iniciatīvas norisi. «Šī laika kapsula ir dāvana Latvijai nākotnē ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā, tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūst ne tikai par nākotnes, bet arī par vēstures vēstnesi,» piebilst iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja Elīna Miķelsone.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti