Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 6.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Sveic 2018. gada labākos JAP šoferus

Anastasija Miteniece
«Man patīk mans darbs, tādēļ ikdienas gaitas šķiet vieglas un patīkamas. Katru dienu darbā cenšos strādāt ar atdevi, bet mana vizītkarte ir laipnība – tā ir komponente, kura pasažieriem ir ļoti svarīga,» 2018. gada labāko Jelgavas autobusa parka (JAP) šoferu sveikšanas pasākumā teic labākais autobusa vadītājs pilsētas pārvadājumos Vladimirs Teļičenko. Izvērtējot pērnā gada darba rādītājus, šodien JAP pateicās uzņēmuma labākajiem autobusu vadītājiem.

Pasākuma ieskaņā JAP valdes loceklis Gints Burks norādīja, ka pērnais gads uzņēmumam bijis produktīvs – saņemti vairāki valsts apbalvojumi par teicamu pakalpojuma sniegšanas kvalitāti un finanšu rādītājiem, kā arī gada izskaņā nedaudz pieaugusi pasažieru plūsma. «Katrs uzņēmuma nopelns patiesībā ir mūsu darbinieku nopelns. Jūs pildāt savus darba pienākumus pēc labākās sirdsapziņas un tas tiek augstu novērtēts,» par darbu šoferiem pateicās G.Burks.

Par labāko 2018. gada šoferi pilsētas pārvadājumos atzīts V.Teļičenko, kurš uzņēmumā pēc vairāku gadu pārtraukuma, strādā trešo gadu. «Mainoties dzīves apstākļiem, trīsreiz esmu aizgājis no JAP strādāt uz Rīgu, bet katrreiz atgriezos. Šoreiz, domājams, jau pavisam. Jūtu, ka šī ir īstā vieta, kur man gribas būt. Turklāt tieši autobusa vadītāja darbs ir mans bērnības sapnis. Sākumskolā uz mācībām mūs veda skolas autobuss un tā vadītājs man vienmēr teica – šis ir sapņu darbs. Jau tad mani tas iedvesmoja,» norāda V.Teļičenko.

Otrās vietas ieguvējs pilsētas pārvadājumos Anatolijs Lubņevskis, kurš uzņēmumā strādā kopš 1995. gada, stāsta, ka uz darbu nāk kā uz svētkiem. «Darbs ir labākā mana dzīves daļa – katru dienu man ir iespēja darīt cilvēkiem labu, turklāt vairums pasažieru jau ir kļuvuši par manām ļoti labām paziņām,» atzīst autobusa vadītājs. Viņš stāsta, ka lielākais ieguvums darbā ir iespēja komunicēt ar cilvēkiem. «Esmu vairākus gadus strādājis, braucot ar kravas automašīnu un tur darba gaitas bija ļoti līdzīgas – stūrēt uz galamērķi –, bet man ļoti pietrūka tieši iespēja parunāt ar cilvēkiem,» vērtē A.Lubņevskis.

Par teicamu darbu, veicot pilsētas pārvadājumus, sveikta arī trešās vietas ieguvēja JAP autobusa vadītāja Nataļja Rahova. «Man vienkārši ļoti patīk vadīt transportlīdzekļus. Domāju, ka šodien mums ir daudz iespēju izvēlēties darīt to, kas tev patīk, un dalījums vīriešu un sieviešu profesijās vairs nav tik strikts. Turklāt, strādāt vīriešu kolektīvā ir ļoti patīkami – kolēģi vienmēr ir ļoti laipni un atsaucīgi,» tā viņa, uzverot, ka JAP kopumā ir divas autobusu vadītājas sievietes. «Lielākais izaicinājums mūsu darbā ir būt mobilam – satiksme vienmēr ir neparedzama, bet paralēli jāspēj reaģēt uz situācijām, kas notiek autobusā,» saka autobusa vadītāja.

Starppilsētu pārvadājumos par labāko 2018. gada šoferi atzīts Agris Saukums – viņš uzņēmumā strādā jau 15 gadus. «Manā darbā jāprot vismaz trīs lietas – būt atbildīgam, prātīgi braukt un mācēt komunicēt ar cilvēkiem,» stāsta autovadītājs. Viņš norāda, ka, salīdzinot savu darba ikdienu pirms 15 gadiem, tā paliek arvien grūtāka. «Šo gadu gaitā satiksmes intensitāte pilsētā, kā arī uz maģistrālēm ir pieaugusi vairākkārt, tāpēc sestdienas un svētdienas darbā, kad uz ielām ir mazāk automašīnu, jau ir gluži kā svētki,» atzīst šoferis. Otrās vietas ieguvējs starppilsētu pārvaldījumos Juris Duplinskis, kurš apbalvojumu saņem otro gadu pēc kārtas, savukārt atzīst, ka uzņēmums gadu gaitā ir ievērojami uzlabojis darba vidi. «Šobrīd mums pieejams izcils tehniskais serviss, kā arī tepat JAP teritorijā var nomazgāt autobusu,» vērtē J.Duplinskis. Bet trešās vietas ieguvējs Gvido Eihentāls papildina: nemainīga gadu gaitā nemainīga paliek tikai starppilsētu maršrutu specifika – autobusu šoferiem jābūt gataviem jebkādiem pārbaudījumiem.

Labākos autobusu vadītājus sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, sakot paldies par ieguldīto darbu. Viņš uzsvēra, ka šogad Jelgavā notiek vērienīgi ceļu remontdarbi Neretas ielas rajonā, Loka maģistrālē un Miera ielā un tas, iespējams, būs izaicinājums autobusu šoferiem, tomēr vienlaikus sakārtoti ceļi būs ieguvums, kas palīdzēs celt pārvadājumu pakalpojuma kvalitāti nākotnē. Viņš uzsvēra, ka nākotnes ieguvums būs arī pakāpeniska elektroautobusu ieviešana un arī šajā procesā šoferu profesionalitātei būs ļoti liela nozīme.

JAP gada labākos šoferus sveica jau sesto reizi, papildus naudas balvai pasniedzot arī īpašu nozīmīti, kas apliecina augsto darba novērtējumu visa aizvadītā gada laikā. Jāpiebilst, ka gada labākie šoferi tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem – iekšējo kārtības noteikumu ievērošanas, autobusu ekspluatācijas noteikumu godprātīgas pildīšanas, grafiku ievērošanas, sūdzību un pateicību saņemšanas un citiem.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru