Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Suņu saimniekiem pašvaldības nodeva jāsamaksā līdz 31. martam

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija decembrī un janvārī 424 suņu saimniekiem pilsētā izsūtījusi atgādinājumu, ka viņi 2018. gadā nav nomaksājuši pašvaldības nodevu sešu eiro apmērā par suņa turēšanu. Nodevu par kārtējo gadu suņu īpašnieki var samaksāt līdz 31. martam pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība» vai ar pārskaitījumu.

Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām» ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa, kurš sasniedzis sešu mēnešu vecumu, turēšanu ir seši eiro. Tā jāsamaksā līdz katra gada 31. martam. Ja suns iegādāts vai sasniedzis sešu mēnešu vecumu pēc 31. marta, nodeva jāsamaksā mēneša laikā proporcionāli atlikušo mēnešu skaitam, ieskaitot suņa reģistrācijas mēnesi. No nodevas atbrīvotas personas ar I un II invaliditātes grupu, visas personas ar redzes invaliditāti, personas, kuru suņi atrodas norobežotā īpašuma iekšējā teritorijā, kā arī valsts iestādes, kuru darbībā tiek izmantoti dienesta suņi.

Pašvaldības policijas Pilsētas iecirkņu grupas vecākais inspektors Sandris Miezis stāsta, ka decembrī un janvārī 424 suņu saimniekiem, kuri pērn nav samaksājuši nodevu, izsūtīts atgādinājums. Pēc tā decembrī nodevu nomaksājuši 109 suņu saimnieki, bet šogad līdz 13. februārim pašvaldības nodevu nomaksājuši 356 suņu saimnieki. Maksātāju vidū ir gan tādi, kuri nokārtojuši parādu par iepriekšējo gadu, gan tādi, kuri samaksājuši nodevu par šo gadu.

«Tie saimnieki, kuru suns dzīvo iežogotā privātmājas teritorijā un nemēdz atrasties uz ielas, no šīs pašvaldības nodevas ir atbrīvoti. Savukārt dzīvokļos turētajiem suņiem, kuri vecāki par trim mēnešiem, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem jānodrošina vismaz 30 minūšu pastaiga ne retāk kā divas reizes diennaktī, līdz ar to visiem dzīvokļos turēto suņu īpašniekiem nodeva ir jāmaksā obligāti,» skaidro S.Miezis, piebilstot, ka viens no Pašvaldības policijas uzdevumiem ir kontrolēt, vai to suņu saimnieki, kuru mājdzīvnieki nonāk publiskajā ārtelpā, ievēro nosacījumus un ir samaksājuši pašvaldības nodevu.

Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce atgādina, ka saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem «Par mājdzīvnieku turēšanu Jelgavas pilsētā» dzīvnieka īpašniekam aizliegts atrasties ar suni Jelgavas pilsētas publiskajā ārtelpā, ja nav samaksāta ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu. Par šīs prasības neievērošanu mājdzīvnieka īpašniekam var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 100 eiro. Jāpiebilst, ka saistošajos noteikumos minēti arī citi ierobežojumi, piemēram, aizliegts atrasties ar suni bez pavadas Jelgavas pilsētas publiskajā ārtelpā, izņemot suņu pastaigu laukumus un mežus, un Langervaldes meža labiekārtotajā daļā, kā arī atrasties ar suni Pasta salas teritorijā.

Nodevu par suņa turēšanu var samaksāt divos veidos – klātienē pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība» Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16a, 1. stāvā, 3. kabinetā, iestādes darba laikā vai ar pārskaitījumu. Sīkāka informācija pieejama «Pilsētsaimniecības» mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, sadaļā «Infrastruktūra», apakšsadaļā «Mājdzīvnieki».

«Pilsētsaimniecības» pārstāve Kristīne Lazdiņa informē, ka 2018. gadā pašvaldības nodevu par suņa turēšanu nomaksājuši 469 suņu saimnieki.

Jāatgādina, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem «Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība» suņiem, kas vecāki par sešiem mēnešiem, jābūt arī čipotiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Pēc centra informācijas, līdz šā gada 7. janvārim Jelgavā reģistrēti 3408 suņi, 114 kaķi un seši seski.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti