Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -1 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Stādu dienas pulcēs vairāk nekā 200 dalībnieku

Jana Bahmane
Latvijas Stādu dienas, kas šogad mūsu pilsētā pulcēs vairāk nekā 200 dalībnieku, Jelgavas pils parkā notiks 11. un 12. maijā, jau 11. reizi sniedzot iespēju vienuviet sastapt stādu audzētājus, dažādu sēklu, dārza tehnikas, darbarīku un citu dārza preču tirgotājus, kā arī iegādāties preces dārza labiekārtošanai un saņemt profesionāļu konsultācijas.

Stādu dienās varēs atrast dažādus augļu koku un ogulāju stādus, dekoratīvos kokus un krūmus, skujeņus, vasaras puķes, ziemcietes, garšaugus un ārstniecības augus, kā arī graudzāles un dažādas sēklas. Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs gan kūdras substrāti, minerālu un mikrobioloģiskie mēslojumi, gan augsnes maisījumi, bet dārza apsaimniekošanai un labiekārtošanai varēs piemeklēt sev ērtākos dārza apavus, darba cimdus un darbarīkus, kā arī dārza dekorus, dažādus pinumus un citas noderīgas lietas. «Jelgavas pils fasādes remontdarbu dēļ šogad nedaudz samazināts tirgotāju skaits pils pagalmā, bet, neskatoties uz to, piedāvājums būs gana plašs. Esam novērojuši, ka arvien vairāk tirgotāju Stādu dienās piedāvā ne vien ziedu stādus, bet arī dažādus garšaugus, zaļumus. Tāpat būs iespēja konsultēties ar profesionāļiem un nobaudīt gardumus. Interesants produkts, ko šogad varēs iegādāties Stādu dienās, ir dabīgas ziepes dārzniekiem,» Stādu dienu piedāvājumu ieskicē Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» kultūras darba speciāliste Santa Sīle.

Tā kā Stādu dienas ir pasākums visai ģimenei, pils saliņā būs kafejnīca, piepūšamās atrakcijas bērniem un skatuve, uz kuras 11. maijā no pulksten 11 uzstāsies tautas deju kolektīvi «Jaunība», «Rota», «Laipa», «Ozolnieki», «Kalve», «Diždancis», «Ritums», kā arī Tirkīza kora ansamblis. Savukārt 12. maijā pulksten 11 tur notiks tautas deju ansambļa «Liel­upe» sezonas atskaites koncerts, kura viesi būs bērnu deju kolektīvs «Ieviņa». Savukārt pie Studentu kluba pieaugušie varēs iemēģināt roku loka šaušanā, bet bērni – vizināties ar ponijiem.

Jelgavas pils parkā sestdien, 11. maijā, Stādu dienas notiks no pulksten 9 līdz 17, bet svētdien, 12. maijā, – no pulksten 9 līdz 15. Tradicionāli pasākuma apmeklētāji savas automašīnas aicināti novietot speciāli izveidotā stāvlaukumā Lielupes labajā krastā pretī Jelgavas pilij, stāvlaukums paredzēts arī Cukura ielā. Apmeklētāji, kuri savu auto būs novietojuši patālāk no pils parka un iegādāsies daudz stādu, pārdevējiem varēs lūgt caurlaidi, kas ļaus ar auto piekļūt tuvāk pilij, bet pirkumu līdz automašīnai nogādās Ķerru palīdzības dienests.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti