Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 7.8 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Šogad Lielajā talkā – labiekārtošanas darbi

Anastasija Miteniece
Šogad tradicionālā Lielā talka Latvijā notiks 27. aprīlī – šajā dienā jelgavnieki aicināti labiekārtot un sakopt publiskās teritorijas, kā arī talkošanas procesā atšķirot plastmasu. Mājaslapā www.talkas.lv jau sākusies oficiālo talkošanas vietu un talkas dalībnieku reģistrēšana.

«Jelgavnieki ik gadu ir piedalījušies Lielajā talkā, galvenokārt veicot sakopšanas darbus. Tomēr šogad aicinām talciniekus vairāk domāt par labiekārtošanu – to, kur un kādā veidā varētu uzlabot savu apkārtni, piemēram, apzaļumot – iestādīt kociņus vai krūmus –, salabot vai izbūvēt soliņus,» uzsver SIA «Zemgales Eko» valdes loceklis un Lielās talkas koordinators Jelgavā Aleksejs Jankovskis.

Šogad ieviestas izmaiņas talkas organizācijas kārtībā – pašvaldībām Lielās talkas laikā savākto atkritumu nodošana teju visos poligonos Latvijā ir maksas pakalpojums. «Iepriekšējos gados ar poligoniem dažādās Latvijas vietās bija noslēgti sadarbības līgumi, kas paredzēja, ka akcijas laikā savāktie atkritumi poligonos tiek pieņemti, maksājot tikai dabas resursu nodokļa likmi. Šogad, kad līgumu termiņš ir beidzies, lielākā daļa poligonu saimnieku lēma, ka šāda sadarbība viņiem ir neizdevīga, un līgumi netika pagarināti,» stāsta Lielās talkas administrācijas pārstāvis Kristaps Greckis, papildinot: tas nozīmē, ka par talkas laikā savāktajiem atkritumiem pašvaldības uzņēmumiem, kuri nodrošinās atkritumu izvešanu un nodošanu, atkritumu apglabāšanas poligonam būs jāmaksā pilna cena.

Līdz ar to arī Jelgavā talkas laikā iedzīvotāji aicināti vairāk iesaistīties labiekārtošanas darbos. A.Jankovskis stāsta, ka šogad Jelgavai piešķirti 2000 Lielās talkas maisu brūnā un zilā krāsā. Katra tilpums ir 50 litru. Būtiski uzsvērt, ka zilie maisi šogad ir jaunums – Lielās talkas organizatori aicina tos izmantot plastmasai, tādā veidā iesaistoties ne vien atkritumu vākšanā, bet arī šķirošanā.

Pieteikt talkošanas vietu un reģistrēt savu dalību kādā no tām arī šogad iespējams gan Lielās talkas oficiālajā mājaslapā www.talkas.lv, gan sazinoties ar Lielās talkas koordinatoru Jelgavā A.Jankovski pa tālruni 63023511, 29357119 vai e-pastu aleksejs.jankovskis@eko.jelgava.lv.

Jāpiebilst, ka arī šogad bez maksas savākti un atkritumu poligonā tiks nogādāti tikai speciālajos Lielās talkas maisos savāktie atkritumi, kas būs izvietoti saskaņotos pašvaldības objektos. Maisus un darba cimdus, ar ko talcinieki tiks nodrošināti, oficiāli reģistrēto talku atbildīgie, iepriekš vienojoties ar A.Jankovski, varēs saņemt Ganību ielā 84.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti