Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Lēns vējš, 4 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Slimnīcā turpinās rekonstrukcijas darbi

Anastasija Miteniece
Vienā no četriem Jelgavas pilsētas slimnīcas korpusiem turpinās rekonstrukcija. Sākotnēji bija paredzēts, ka tā ilgs 10 mēnešus un noslēgsies 2. jūnijā, tomēr, būvdarbu laikā atklājot vairākus ēkas konstrukcijas defektus, darbi ieilguši par trim mēnešiem. «Šobrīd vairākos korpusa stāvos vēl tiek pabeigti pamatdarbi, kas pārsvarā ir komunikāciju izbūve, savukārt 5. stāvā jau sākušies apdares darbi un uzstādītas arī pirmās medicīnas iekārtas,» stāsta SIA «Jelgavas pilsētas slimnīca» valdes loceklis Andris Ķipurs.

«Darbi C korpusā kavējas vairāku iemeslu dēļ. Primāri tās ir nepilnības tehniskajā projektā, kas atklājušās celtniecības gaitā. Proti, atsedzot dažādas ēkas daļas un piekļūstot komunikācijām, atklājās neprognozētas lietas, kas projektā liek izdarīt korekcijas. Galvenais iemesls būvdarbu līguma pagarināšanai ir jumta balstošo konstrukciju neatbilstība mūsdienu būvnormatīviem – šī iemesla dēļ darbi jumta stāvā ir apturēti un tiek izstrādāti jauni risinājumi. Savukārt, izbūvējot lietusūdens kanalizācijas sistēmu, noskaidrojās, ka līdz šim esošajā tehniskajā dokumentācijā iezīmētās kanalizācijas trases dabā nemaz neeksistē – šobrīd tās tiek izbūvētas no jauna,» skaidro A.Ķipurs.

Viņš uzsver, ka remontdarbi korpusā nav veikti kopš tā uzcelšanas 1970. gadā. «Tāpat darbu veicējs saskaras ar būvniecības nozarē aktuālajām problēmām – darbaspēka trūkumu –, kas arī ievērojami paildzina būvdarbu procesu,» tā slimnīcas vadītājs, akcentējot, ka papildu darbu dēļ izmaiņas tāmē nav veiktas un sadārdzinājums nav plānots.

Šobrīd C korpusa stāvos vienlaicīgi vēl tiek pabeigti pamatdarbi – tiek strādāts pie komunikāciju – elektrības, jaunas ventilācijas sistēmas, kā arī apkures un ūdens apgādes – nodrošināšanas. A.Ķipurs stāsta, ka finiša taisnē pagaidām ir tikai korpusa 5. stāvs, kur turpmāk būs pieejami endoskopijas pakalpojumi, kā arī modernizētas fizikālās terapijas un funkcionālās diagnostikas procedūru telpas. Bet lielākās pārmaiņas piedzīvo Uzņemšanas nodaļa, kura tiek pārprofilēta. Pie nodaļas ieejas jau izbūvēts betona karkass – tur atradīsies telpas, kur iebrauks un akūtos pacientus mediķiem nodos ātrā palīdzība. Tādā veidā turpmāk tiks nodalīta akūto un ambulatoro pacientu plūsma.

Jāpiebilst, ka neskarts C korpusa rekonstrukcijas gaitā ir tikai operāciju bloks 6. stāvā – tur remontdarbi notikuši jau iepriekš. Pēc šā brīža aplēsēm, būvdarbi Jelgavas pilsētas C korpusā noslēgsies 28. septembrī.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti