Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 6.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Slidotavu apmeklētājiem atvērs 1. septembrī

Ritma Gaidamoviča
Sestdien, 1. septembrī, pulksten 15 pēc jumta izbūves svinīgi tiks atklāta publiskā slidotava Pasta salā. Šajā dienā interesenti slidotavā aicināti bez maksas skrituļot un piedalīties dažādās aktivitātēs, bet jau no 2. septembra tā katru dienu no pulksten 12 līdz 20 būs atvērta par maksu.

«Jumts ir gatavs, slidotavā ieklāts inline hokejam paredzētais segums, nomainot sabojātos posmus, esam uzstādījuši soliņus laukuma malā un veikuši virkni citu tehnisko darbu, lai varētu uzņemt apmeklētājus,» saka Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) valdes loceklis Armands Ozollapa.

Svinīgā slidotavas atklāšana notiks Zinību dienā – no pulksten 15 interesenti aicināti izmantot iespēju slidotavā skrituļot bez maksas. «Jelgavniekus, kuriem ir savas skrituļslidas, aicinām tās ņemt līdzi, bet tie, kuriem to nav, skrituļslidas varēs iznomāt. Par slidu nomu gan būs jāmaksā divi eiro stundā,» stāsta ZOC pārstāve Evita Brakše. Pasākums sāksies ar svinīgām uzrunām, bet pēc tam būs dažādas aktivitātes, apmeklētājiem ļaujot pārbaudīt veiklību un skrituļslidošanas prasmes. Ikviens varēs arī iesaistīties radošajās darbnīcās un konkursos, kuros varēs laimēt balvas. Plānots, ka pasākums ilgs apmēram divas stundas.

Bet jau no 2. septembra slidotava skrituļslidotājiem būs atvērta par maksu. Tā strādās katru dienu no pulksten 12 līdz 20. «Sākotnēji slidotava būs atvērta katru dienu, lai mēs varētu novērtēt, kāds ir pieprasījums un kurā laikā tā ir noslogotākā. To izvērtējot, darba laiku pieskaņosim reālajam pieprasījumam,» skaidro E.Brakše, piebilstot, ka šobrīd arī nav noteikts laiks, kad slidotava pieejama skrituļslidotājiem bez nūjām un kad – inline hokeja spēlei. Tiesa, pastāv iespēja uz konkrētu laiku rezervēt visu laukumu – rezervācija jāsaskaņo ar slidotavas personālu pa tālruni 20367677.

Maksa par stundas slidojumu bērniem līdz septiņu gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ir 0,50 eiro, vecumā no septiņiem līdz 16 gadiem – 1 eiro, bet vecākiem par 16 gadiem – 1,50 eiro. Skrituļslidas var iznomāt par 2 eiro stundā. E.Brakše piebilst, ka jau tuvākajā laikā gaidāms skrituļslidu papildinājums pašiem mazākajiem apmeklētājiem. Savukārt laukuma rezervācija izmaksā 20 eiro stundā, laukuma rezervācija strītbolam – 10 eiro stundā.

A.Ozollapa norāda, ka ledu slidotavā varēs sākt liet, kad gaisa temperatūra pazemināsies līdz plus pieciem, septiņiem grādiem. «Slidošanas sezonas sākums būs atkarīgs no laikapstākļiem. Kad gaisa temperatūra būs vismaz plus septiņi grādi un vairs nepaaugstināsies, varēsim liet ledu. Līdz ar jumta izbūvi mums netraucēs ne sniegs, ne lietus – galvenais, lai noturas atbilstoša temperatūra. Ļoti ceram, ka slidotāji sezonu varēs atklāt jau oktobra otrajā pusē un slidot līdz pat pavasarim,» tā A.Ozollapa.

«Jelgavas Vēstnesis» jau rakstīja, ka publiskajai slidotavai šovasar izbūvēts jumts, kas nosedz slidotavu, blakus esošo slidotavas dzesēšanas iekārtu, kā arī zem jumta ir nodrošināta vieta pārvietojamām skatītāju tribīnēm. Slidotavas jumts ir īpašs ar to, ka tā būvniecībā izmantotas liekti līmētās koksnes konstrukcijas – tērauda elementi pielietoti vien savienojuma vietās un atsevišķās vietās kā palīgkonstrukcija jumta seguma stiprināšanai.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti