Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no D
Sestdiena, 2019. gada 23. MartsVārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Slidotavas jumts iegūst aprises

Ritma Gaidamoviča
Pasta salā sākta publiskās slidotavas jumta uzstādīšana – jau šonedēļ pār slidotavu tiek izbūvētas liekti līmētā koka konstrukcijas.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte stāsta, ka pagājušajā nedēļā objektā tika uzmontēti pirmie balsti un sijas, bet šonedēļ montāžas darbi turpinās. Jāpiebilst, ka slidotavas jumts īpašs ar to, ka tā būvniecībā tiek izmantotas liekti līmētās koksnes konstrukcijas – tērauda elementi paredzēti vien savienojuma vietās un atsevišķās vietās kā palīgkonstrukcija jumta seguma stiprināšanai. Kopējais liekti līmētās koksnes apjoms objektā būs 112 kubikmetri, bet tērauda detaļu apjoms – 11,33 tonnas.

Plānots, ka slidotavas jumta balstu un siju montāža Pasta salā tiks pabeigta līdz šīs nedēļas beigām. Pēc nesošo konstrukciju uzstādīšanas turpināsies darbi pie jumta seguma, tiks ierīkots slidotavas iekšējais apgaismojums, kā arī notiks teritorijas labiekārtošana.

Jāatgādina, ka būvdarbu laikā drošības apsvērumu dēļ ir slēgts rotaļu laukums blakus publiskajai slidotavai. 

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja – projektā paredzēts, ka jumta konstrukcijas nosegs slidotavu, blakus esošo slidotavas dzesēšanas iekārtu, kā arī nodrošinās vietu segtām pārvietojamām skatītāju tribīnēm, kopumā ap slidotavu nodrošinot 100 skatītāju vietu. Jumtam un sānu plaknēm plānots uzstādīt caurspīdīgu tenta aizsargsegumu, lai slidotavu pasargātu arī no vēja un nokrišņiem.

G.Osīte stāsta, ka saskaņā ar noslēgto līgumu slidotavas jumtam ekspluatācijā jābūt nodotam līdz 21. jūnijam.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti