Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Skolēni iepazīst «ātro» darba ikdienu

Ģirts Pommers
Šodien valsts pārvaldes iestādēs notika atvērto durvju diena. Iespēju iepazīstināt jelgavniekus ar savu darbu regulāri izmanto arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Zemgales reģionālais centrs, kuru šodien apmeklē divas Jelgavas 4. sākumskolas klases, kā ar Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centra iemītnieki. «Nav noslēpums, ka mums kritiski trūkst speciālistu, un šī ir viena no iespējām jaunos jelgavniekus informēt par mūsu nodarbošanos, darba specifiku. Tāpat šī ir vēl viena iespēja jauno paaudzi informēt par drošības jautājumiem un pirmo palīdzību,» stāsta NMP Zemgales reģionālā centra vadītāja vietnieks Kristiāns Galanders.

Pulksten 11 NMP Zemgales reģiona centrā viesojās Jelgavas 4. sākumskolas 2.d klase, kuras skolēniem bija iespēja iepazīties ar centrā notiekošo. Pēc īsas prezentācijas par NMP darbību sekoja pirmās palīdzības praktiska apmācība, kurā ikvienam interesentam bija iespēja veikt sirds masāžu. Lielāko interesi bērnu vidū izraisīja NMP automašīnas apskate. Sentis, Adriana, Haralds un Artūrs bija iekārtojušies automašīnas priekšgalā, un vienbalsīgi atzina, ka viņiem ļoti gribētos iedegt bākugunis un ieslēgt skaņas signālu. «Es gribētu kļūt vai nu par ārstu, vai policistu. Palīdzēšana cilvēkiem nelaimē ir tieši tas, kas ir jādara ikvienam,» domīgi piebilst Sentis.

Arī klases audzinātāja Ilva Švānberga atzīst, ka skolēniem visinteresantākās allaž ir dažādu specdienestu automašīnas. «Domāju, ka skolēniem šī stunda būs ļoti vērtīga. Lai arī viņi vēl ir ļoti jauni, taču esmu pārliecināta, ka iegūtās zināšanas paliks prātā un nelaimes gadījumā viņi būs kaut nedaudz profesionālāki.»

K.Galanders tikmēr informē, ka šogad NMP bāzes visā Latvijā apmeklēt pieteikušies apmēram 500 cilvēki.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti