Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 4 °C Mēreni stiprs vējš, 8.3 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 16. DecembrisVārda dienu svin: Alvīne

Skolēni brīvlaikā kārto velosipēda vadītāja eksāmenu

Jana Bahmane
Iespēju apmeklēt bērnu bibliotēkas «Zinītis» organizēto Veloskolu, apgūstot ceļu satiksmes drošības noteikumus, pavasara brīvlaikā izmantoja 26 skolēni. Šodien interesentiem bija iespēja bibliotēkā kārtot eksāmenu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai.

«Veloskolas nodarbības «Zinītī» organizējām pirmoreiz, un esam patīkami pārsteigti par lielo interesi – pieteikumu skaits bija tik liels, ka esam nokomplektējuši vēl vienu grupiņu, kas nodarbības apmeklēs jūnija sākumā, kad būs noslēdzies mācību gads,» stāsta bērnu bibliotēkas «Zinītis» vadītāja Baiba Karčevska. Viņa atklāj, ka ideju par šādu nodarbību organizēšanu bibliotēkas kolektīvs aizguvis no citu bibliotēku kolēģu pieredzes. «Pieredzes semināros noskaidrojām, ka vecāki ļoti atzinīgi vērtē šādu nodarbību norisi bibliotēkās, tādēļ izmantojām brīvlaiku, kad bibliotēkā ir mazāk bērnu, lai mierīgā gaisotnē izglītotu bērnus par ceļu satiksmes drošību,» norāda «Zinīša» vadītāja.

No pirmdienas līdz trešdienai Veloskolas dalībnieki – lielākoties skolēni 10–12 gadu vecumā – apguva tēmas: «Drošība uz ceļa. Termini. Ceļazīmes», «Veloceliņi un novietojums uz brauktuves. Signāli», «Krustojumi. Tikšanās ar policijas pārstāvi», bet ceturtdien notika izzināto tematu atkārtošana. «Veloskolas dalībniekiem tika noorganizēta tikšanās ar Valsts policijas pārstāvjiem. Skolēni mācījās ceļu satiksmes regulētāju žestu nozīmi, kā arī policisti bērniem stāstīja par atbildību, ko nes iegūtā velosipēda vadītāja apliecība,» papildina B.Karčevska.

No 26 Veloskolas dalībniekiem eksāmenu veiksmīgi šodien nokārtoja 20 skolēni, bet pareizi uz visiem desmit jautājumiem atbildēja divi. «Pieteikties Veloskolai mani pamudināja mamma, jo es bieži pārvietojos ar riteni. Šonedēļ ieguvu daudz jaunu zināšanu – ja agrāk ceļazīmēm nepievērsu uzmanību, tagad ar interesi tās pētu, un beidzot arī saprotu, ko katra nozīmē. Eksāmenā pieļāvu divas kļūdas, un uzskatu, ka bija daudz āķīgu jautājumu,» stāsta 4. klases skolniece Kristīne. Viņa tāpat kā citi uzrunātie skolēni atzīst, ka Veloskolā iegūtās zināšanas, gatavojoties eksāmenam, papildinājusi arī mājās. «Ar riteni braucu jau no piecu gadu vecuma, tādēļ brīvlaikā izmantoju iespēju nokārtot velosipēda vadītāja apliecību – tagad varēšu ar riteni braukāties vēl biežāk. Man ir prieks, ka tagad labāk saprotu ceļazīmes un jūtos drošāk,» stāsta 4. klases skolēns Gustavs. Bet Veloskolas dalībnieks Kristiāns atklāj, ka par ceļu satiksmes drošību daudz zinājis arī iepriekš, jo palīdzējis vecākajai māsai gatavoties eksāmenam.

Velosipēda vadītāja apliecības skolēni iegūs pēc divām nedēļām, bet šodien visiem Veloskolas dalībniekiem pasniegti Atzinības raksti par dalību.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti