Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 18. JūlijsVārda dienu svin: Rozālija, Roze

Sestdien tornī notiks ekskursija ar gidu

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs piedāvā iespēju katra mēneša trešajā sestdienā pulksten 11, iegādājoties biļeti torņa apskatei, iepazīt ekspozīcijas kopā ar gidu bez papildus samaksas. Šo sestdien, 16. februārī, pulksten 11 notiks jau otrā šī gada atvērtā ekskursija.

Ekskursijas laikā torņa deviņos stāvos kopā ar gidu var apmeklēt trīs ekspozīcijas, iepazīstot Jelgavu un tās vēsturi, izzinot pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus, Zemgales tautastērpus, kā arī Svētās Trīsvienības baznīcas vēsturi. Ekspozīcijas ir interaktīvas un ļauj līdzdarboties – atklāt pilsētas ģerboņa noslēpumus, salikt no gabaliņiem Zemgales karti, virtuāli viesoties prezidenta kabinetā, izmēģināt latvju rakstu šūšanu un daudz ko citu. Tāpat ir iespēja kopā ar gidu apmeklēt izstāžu zāli un torņa skatu laukumu 9. stāvā.

Šobrīd Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma mākslinieka Ilmāra Blumberga zīmējumu izstāde «Venēcijas motīvi», bet torņa kāpņu telpā skatāma Jelgavas reģionālā Tūrisma centra veidota izstāde «Jelgava toreiz un tagad» ar vēsturisku un mūsdienu fotogrāfiju kolāžām un īsiem stāstiem par senās Jelgavas ēkām, kas bija redzamas no torņa.

Lai piedalītos ekskursijā 16. februārī, jāsedz ieejas maksa Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī – biļetes cena pieaugušajiem ir 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, pirmsskolas vecuma bērni torņa ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda, un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Interesenti uz ekskursiju aicināti ierasties laicīgi – nedaudz pirms pulksten 11.

Ekskursijas ar gidu Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī iespējams pieteikt arī citos sev interesējošos laikos, bet par maksu. Ekskursijas cena latviešu valodā ar gidu ir 11 eiro, bet svešvalodā – angļu, krievu, vācu – 15 eiro. Iepazīt torņa ekspozīcijas gida pavadībā var gan grupas, gan individuāli apmeklētāji.

Foto: no Jelgavas reģionālā Tūrisma centra arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti