Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 16 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no R-ZR
Otrdiena, 2019. gada 23. JūlijsVārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Sešās valodās konsultē par izglītību un nodarbinātību

Anastasija Miteniece
Šodien Cukura ielā 22–101 bija dzirdamas sarunas kurdu, ķīniešu, arābu, vjetnamiešu, krievu un angļu valodās – tur ārzemnieki no dažādām pasaules valstīm ieradās uz Informācijas centra iebraucējiem (ICI) Atvērto durvju dienu, lai saņemtu bezmaksas konsultācijas par juridiskiem, izglītības un nodarbinātības jautājumiem, kā arī satiktu domubiedrus.

«Informācijas centrs iebraucējiem (ICI) ir vieta, kur iebraucēji, kā arī speciālisti, kuri strādā ar šo mērķa grupu, saņem atbalstu dažādos jautājumos. Kādam ir vajadzīga kompetenta jurista palīdzība, lai varētu atrisināt ar nodarbinātību un dzīvošanu saistītus jautājumus, kāds interesējas par izglītības iespējām, bet kāds – meklē domubiedrus,» stāsta ICI preses pārstāve Rasa Saliņa, norādot, ka kopumā uz Atvērto durvju pasākumu dažu stundu laikā ieradās ap 50 interesentu. Daļa no tiem ir jau zināmi cilvēki, kuriem ICI jau reiz sniegta palīdzība un saglabājies ciešs kontakts, bet daļa no tiem – ārzemnieki, kuri meklēja palīdzību pirmoreiz.

Irfans no Indijas stāsta, ka pirms gada ieradies Jelgavā, lai studētu informācijas tehnoloģijas, bet mācību gaitā sapratis, ka redz potenciālu uzņēmējdarbībai un pilsētā atvēris savu ēstuvi «Pakistānas kebabs». Viņš norāda, ka ICI vadītāja ārzemniekam sniedz būtisku palīdzību uzreiz vairākos jautājumos. «Šobrīd, esot Latvijā jau gadu, saprotu, ka virkni procesu varēja organizēt ātrāk un vieglāk. Lielākais izaicinājums man bija valodas barjera un apjukums par dažiem juridiskiem jautājumiem,» tā viņš, papildinot, ka ICI vadītāja Gunita Bērza operatīvi palīdzēja nokārtot abas šīs lietas. «Pateicoties ICI atbalstam, sāku mācīties latviešu valodu, pārvedu uz Jelgavu savu ģimeni, un šobrīd mana meitiņa ir uzsākusi gaitas pilsētas bērnudārzā,» teic Irfans, skaidrojot, ka šobrīd jūtas iedzīvojies pilsētā un plāno savu nākotni Latvijā. «Es redzu šeit potenciālu dzīvot un pelnīt. Manā valstī diemžēl ir pārapdzīvotība un korupcija valda ik uz soļa,» atzīst indietis.

Savukārt Ainura, kura ieprecējusies Jelgavā, bet kuras dzimtene ir Kazahstāna, norāda, ka ICI palīdzēja viņai atrast domubiedrus. «Kad biju tikko atbraukusi, jutos šeit nedroši, daudz laika pavadīju vienatnē. Uzzinot par centru, aizgāju uz konsultāciju un viss krasi mainījās – sāku mācīties latviešu valodu, piedalos dažādos kultūras pasākumos, iepazīstu jaunus cilvēkus,» tā viņa. Ainura papildina, ka šobrīd tikko nodibinājusi savu biedrību un domā par to, kā varētu veicināt tūrismu, kā arī paplašināt jelgavnieku redzesloku. «Ievēroju, ka latviešiem interesē austrumu kultūra. Labprāt ar to iepazīstinātu tepat Jelgavā – mums ir daudz tradicionālu svētku, kas šeit būtu gana kolorīti,» tā viņa, papildinot, ka nākotnē saskata iespēju popularizēt Jelgavu kā tūrisma galapunktu arī savā dzimtenē.

Savukārt Vu Duc Tho no Vjetnamas ICI pulkā ir jauniņais, kas nāca pēc padoma. Viņš ieradies Latvijā ar savu ģimeni pirms dažiem mēnešiem, jo ir investors un valdes loceklis uzņēmumā, kas nodarbojas ar IT. «Šobrīd lielākā problēma šeit Latvijā man ir valodas barjera. Šodien kopā ar vjetnamiešu tulku varēju sarunāt valodas mācības, kas, cerams, atvieglos manas ikdienas gaitas,» tā viņš, papildinot, ka izmantoja iespēju ar tulka starpniecību uzdot arī dažus specifiskus ar biznesu saistītus jautājumus juristam.

Jāpiebilst, ka Informācijas centrs iebraucējiem darbojas piecās Latvijas vietās, nodrošinot iespēju saņemt daudzpusīgu, bezmaksas atbalstu gan ārvalstu pilsoņiem, gan arī dažādu jomu pakalpojumu sniedzējiem un speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu. Šobrīd centrā ir pieejami 23 tulku pakalpojumi, kas tulko 11 valodās.

No šī gada 2. janvāra līdz 23. augustam ICI Zemgales kontaktpunktā Jelgavā sniegtas 217 konsultācijas 92 personām, kuras ieradušās Latvijā no valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Jāpiebilst, ka visus pieejamos ICI pakalpojumus var meklēt mājaslapā www.integration.lv. Zemgales kontaktpunkts atrodas Jelgavā, Peldu ielā 7. Sarunāt tikšanos ar vadītāju G.Bērzu iespējams pa tālruni 25719588 vai aizpildot pieteikšanās formu mājaslapā.

ICI darbību ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu nodrošina un attīsta NVO «Patvērums «Drošā māja»». Centru līdzfinansē Eiropas Savienība.

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru