Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no A-DA
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Seniori mācās lietot viedtālruni

Anastasija Miteniece
Digitālās nedēļas laikā iedzīvotājiem tiek piedāvāta plaša tematiskā programma dažādu e-prasmju apgūšanai. Viena no praktisko nodarbību tēmām šonedēļ bija viedtālruņu lietošana – divu dienu laikā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) to apmeklēja 22 seniori.

Kā nosūtīt fotogrāfiju lietotnē «WhatsApp»? Kā izdzēst lietotnes, kuras netiek izmantotas? Kā fotogrāfiju no telefona ielādēt datorā un kā no datora ielādēt viedtālrunī mīļāko dziesmu? Šos un citus jautājumus pasniedzējam uzdeva pilsētas seniori. ZRKAC portāla redaktors pasniedzējs Zintis Buls norāda, ka senioru viedtālruņa lietošanas prasmju līmenis ir ļoti atšķirīgs. Ir tie, kuri šobrīd lieto savu pirmo viedtālruni, un viņi vēlējās saprast tā darbības principu un iespējas, kamēr citi jau iepraktizējušies lietot internetu un vēlējās noskaidrot dažādas nianses. «Piemēram, bija seniori, kuri vēlējās instalēt «Swedbank» «Smart ID» lietotni, kas ir nepieciešama, lai varētu ielogoties un izmantot internetbanku, kā arī izskanēja jautājumi par to, kā izmantot Elektrtoniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietotni,» tā viņš, papildinot: bija jautājumi arī par lietotnēm, kas skaita soļus, kā arī par navigācijas lietotnēm.

Kopumā vairums jautājumu tomēr bijuši saistībā ar viedtālruņa pamata funkcijām. Piemēram, jelgavnieks Valdis nodarbībā uzzināja, kā no telefona var ielādēt bildes datorā. «Esmu saņēmis dāvanā viedtālruni, izpētījis pamata funkcijas – kā zvanīt, rakstīt īsziņas un fotografēt –, bet daudzas lietas man vēl nebija zināmas,» tā kungs, papildinot: viņš lieto «HTC» zīmola viedtālruni un tā darbības princips ievērojami atšķiras no citu zīmolu viedtālruņiem, ko lieto bērni un draugi. «Ņemot vērā, ka pirms diviem gadiem sāku lietot datoru, apgūt viedtālruni nešķiet nemaz tik grūti. Bet vēl ir jāmācās,» tā viņš. Jāpiebilst, ka šajās nodarbībās seniori mācījās lietot dažādu zīmolu viedtālruņus.

Foto: ZRKAC

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti