Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

«Saturēt kopā ģimeni ir vecāku uzdevums»

Ilze Knusle
Šodien Jelgavas kultūras namā notika tradicionālais koncerts «Pareizticīgo Ziemassvētki» – uz skatuves izskanēja dažādi svētku svinēšanas tradīciju stāsti, mudinot aizdomāties par ģimeniskām vērtībām.

Savus svētkus šodien uz kultūras nama skatuves svinēja aktieri Aleksandrs Gerbutovs, Marina Lazareva un Ilze Beķere, gan gādājot, gan saņemot dāvanas – skaistas vēstules par to, kā cilvēki svin Ziemassvētkus. Lai gan stāsti bija dažādi, vienojošais bija tas, ka šie ir svētki, kas tiek svinēti ģimenes lokā. Jāpiebilst, ka stāsti izskanēja gan krievu, gan latviešu valodā.

«Manuprāt, pats svarīgākais ir Ziemassvētkus un Jauno gadu svinēt mājās ar ģimeni – visiem kopā: vecākiem, bērniem, mazbērniem, varbūt arī mazmazbērniem. Tā ir svētku tradīcija, ko es vēlētos nodot nākamajām paaudzēm. Tas, kas atrodas uz galda, nav tik svarīgi – kādreiz konfektes bija liels retums un bērni tās dabūja tikai svētkos, bet šodien mēs dzīvojam diezgan pārticīgi un arī ikdienā varam visu ko dabūt. Tāpat domāju, ka nav par visu varu jādzenas pēc deviņiem vai 12 ēdieniem uz galda – ir jādara tā, kā prasa iekšējā sajūta un ļauj rocība. Svētku būtība ir būt visiem kopā, un tas ir vecāku uzdevums – saturēt kopā ģimeni. Tagad, kad manu vecāku vairs nav, tas ir jādara man, vecākajai paaudzei,» uzskata jelgavniece Ļubova.

Koncerta apmeklētājus ar svētku uzrunu sveica Jelgavas bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, un Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. «Mēs, kristieši, esam pieraduši pie dažādiem dzīves pārbaudījumiem, bet Dievs mūs tādējādi stiprina. Un Ziemassvētki ir laiks, kad atveram sirdis labiem darbiem, tomēr jāatceras, ka labais ir jādara visu gadu, ne tikai svētkos,» tā bīskaps Jānis. Savukārt pilsētas mērs pateicās par aizvadīto gadu, kas ļāvis dzīvot mierā, un aicināja jelgavniekus turpināt kopā strādāt un veidot savu pilsētu un valsti. Doma par kopā būšanu uzrunāja arī koncerta apmeklētāju Vitu: «Krievu tautības kolēģe man Ziemassvētkos uzdāvināja biļeti uz šo koncertu, un es nodomāju – kāpēc gan ne?! Manuprāt, mēs pārāk dedzīgi šķirojam cilvēkus latviešos un krievos, bet vajag vairāk būt kopā, iepazīt citam citu. Un dažādu pasākumu apmeklēšana ļauj ieskatīties citā kultūrā, citā pasaulē un paplašināt katram savu redzesloku.»

Koncertā piedalījās Jelgavas 2. pamatskolas bērnu un jauniešu koris «Zvonņica», Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles kora diriģente un dziedātāja Jeļena Kravčenko, Rīgas pareizticīgo kamerkoris «Blagovest» un instrumentālais ansamblis – Ainis Rudzītis (ģitāra) un Jānis Lemežis (klavieres). Tradicionāli koncerta laikā skanēja arī lielie zvani, ko spēlēja Jelgavas pareizticīgo katedrāles Zvanu skolas vadītāja Jeļena Ņikiforova. Koncerta režisore – Rita Barona, scenogrāfe – I.Beķere.

Koncertu «Pareizticīgo Ziemassvētki» organizēja Sabiedrības integrācijas pārvalde un biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija». Līdzekļi, kas tika iegūti par ieejas biļetēm, tiks novirzīti jelgavnieces, Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra audzēknes, veselības uzlabošanai.

Jāpiebilst, ka pareizticīgo Ziemassvētki tika atzīmēti naktī no 6. uz 7. janvāri.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti