Meklēšanas forma

Lietus 20 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits: «Atzinīgi novērtēju pašvaldības ieceri teritorijas attīstībai pie dzelzceļa stacijas»

Ritma Gaidamoviča
Šodien darba vizītē Jelgavu apmeklēja jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai klātienē iepazītos ar teritorijas attīstības plānu pie Jelgavas dzelzceļa stacijas. «Ļoti atzinīgi novērtēju pašvaldības redzējumu attiecībā uz teritorijas attīstību pie dzelzceļa stacijas, izveidojot multimodālu transporta mezglu, kas apvienotu dzelzceļa staciju, autoostu un «park&ride» jeb stāvparku. Tas ir tas, uz ko jātiecas visā Latvijā, par ko es iestājos,» atzina ministrs T.Linkaits.

Zīmīgi, ka ministrs mūsu pilsētā ieradās ar vilcienu. Viņu dzelzceļa stacijā sagaidīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas pilsētas domes Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte, kuri ministru iepazīstināja ar tuvāko gadu laikā teritorijā pie Jelgavas dzelzceļa stacijas paredzēto infrastruktūras attīstību.

Ministrs uzsvēra, ka Jelgava vēsturiski ir bijusi un būs nozīmīgs starptautisks dzelzceļa mezgls, un jelgavniekiem ir ļoti paveicies ar to. «Attīstot dzelzceļa satiksmi, ir plānots veidot daudz ērtākus starptautiskos savienojumus. Piemēram, tiks palielināts maršrutu skaits līnijā Rīga–Kijeva–Rīga, kas piestāj arī Jelgavā. Tāpat ir iecere atvērt dzelzceļa līniju Rīga–Viļņa un ceram, ka izdosies atjaunot līniju Rīga–Mažeiķi. Līdz ar to jelgavniekiem būs jaunas iespējas izmantot dzelzceļu ne tikai, lai nokļūtu uz galvaspilsētu un atpakaļ no Rīgas, bet arī uz citām valstīm,» atzina ministrs, uzslavējot Jelgavas pašvaldību arī par plašo un sakārtoto velo novietni pie Jelgavas dzelzceļa stacijas, un arī velo novietni pie stacijas «Cukurfabrika». Ceļā uz Jelgavu viņam radies arī ierosinājums pilsētas vadībai par to, ka park & ride būtu nepieciešams arī pie Cukurfabrikas stacijas. A.Rāviņš atzina, ka šāda iecere ir, un šobrīd tiek meklēti risinājumi. «Automašīnu piepildītais stāvlaukums pie Jelgavas dzelzceļa stacijas apliecina, ka stāvparks būs izmantots,» norādīja ministrs.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka saskaņā ar Jelgavas pilsētas attīstības plānošanas dokumentiem tuvāko gadu laikā teritorijā pie Jelgavas dzelzceļa stacijas paredzēts attīstīt infrastruktūru, izbūvējot tirgus paviljona ēku, multimodālu sabiedriskā transporta termināli, tirdzniecības un pakalpojumu centra ēku, kurā atradīsies arī autoostas funkcionēšanai nepieciešamās telpas, kā arī vēl vienu stāvlaukumu Sporta ielā 2B – blakus jau izbūvētajam stāvlaukumam Sporta ielā 2C.

Tikšanās laikā ar ministru apspriesti arī jautājumi par iecerēto Jelgavas pilsētas Ziemeļu apvedceļu, ko veido Loka maģistrāle, perspektīvais Ziemeļu šķērsojums (pāri Lielupei un Driksas upei) un Atmodas iela, tilta pār Platones upi Miera ielā rekonstrukciju, jautājumi par satiksmi Lielupē, kā arī ministrs interesējās par taksometru jomu mūsu pilsētā.

Sarunai sekoja neliela ekskursija pa Latvijas dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīciju, kur ministrs atstāja ierakstu arī viesu grāmatā, kļūstot par pirmo satiksmes ministru, kurš parakstījies tajā. Bet pēcāk T.Linkaits kopā ar valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» vadību devās apsekot ceļa posmu Eleja–Vilce, reģionālos ceļus P96 un P103. Vizīte Jelgavā noslēgsies ar piedalīšanos valsts akciju sabiedrības «Latvijas Pasts» Zemgales reģiona pasākumā, kurā tika sveikti labākie pastnieki un pasta operatori, kuri uzvarējuši klientu balsojumā konkursā «Mans Pastnieks 2018».

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti