Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Satiksmei atvērts Loka maģistrāles dzelzceļa pārvads

Anastasija Miteniece
Loka maģistrāles rekonstrukcijas projekta gaitā maijā uz trīsarpus mēnešiem tika slēgts dzelzceļa pārvads posmā no Aviācijas ielas līdz Rubeņu ceļam – 20. augusta vakarā satiksme pār dzelzceļa pārvadu ir atjaunota. Būtiski gan uzsvērt, ka autovadītājiem šajā posmā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, bet gājējiem un velosipēdistiem šis ceļa posms aizvien nav pieejams – iedzīvotāji sliežu šķērsošanai aicināti izmantot Aviācijas ielu, Garozas ielu un Rubeņu ceļu.

Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Eva Pucena skaidro, ka trīsarpus mēnešu laikā 78,26 metrus garā dzelzceļa pārvada rekonstrukcijas darbi norisinājās uzreiz visā platībā. Iepriekš tika konstatēts, ka tilta konstrukciju skārusi korozija, sācis izdrupt betons, balstu stiprinājumi vietām bija nosēdušies, balsti apauguši ar zāli. Lai uzlabotu tilta izturību un stabilitāti, pārvada balsti tika stiprināti. Tāpat laiduma konstrukcijā bija redzamas ūdens caursūkšanās pēdas, kas liecināja par bojātu hidroizolāciju, tāpēc būvdarbu gaitā izbūvēta arī lietusūdens novade no tilta. Šobrīd no Rubeņu ceļa pāri gaisa pārvadam teju visā tilta platībā ieklāta asfalta pamata kārta, un šajā posmā atjaunota satiksme, tomēr darbi vēl turpinās. Tiltam tiek uzstādītas jaunas margas, apgaismojuma balsti, kas tiks mainīti visā rekonstruējamā Loka maģistrāles posmā, kā arī tiek atjaunotas noejas kāpnes abās tilta pusēs.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka šobrīd dzelzceļa pārvads ir atvērts satiksmei, tomēr spēkā ir arī satiksmes ierobežojumi – autotransporta kustība notiek pa vienu joslu, un ir nodrošināta reversa satiksme, ko regulē luksofors. Būtiski uzsvērt, ka tilta margas gājēju zonā vēl nav nostiprinātas, tāpēc drošības apsvērumu dēļ gājējiem pārvada šķērsošana aizvien ir aizliegta. Pasažieriem, kas ikdienā izmanto pilsētas nozīmes sabiedrisko transportu, SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP) pārstāvis Gatis Dūmiņš norāda, ka minētajā posmā atcelti iepriekš ieviestie grozījumi pilsētas nozīmes sabiedriskā transporta 6. un 11. maršruta reisos – uz un no Raubēniem (Agroķīmiju) tie atsāks kursēt pa ierastajiem maršrutiem.

Pilnsabiedrības «RERE vide – Hidrostatyba» atbildīgais būvdarbu vadītājs Edgars Krastiņš stāsta, ka būvdarbi aktīvi norit arī citos Loka maģistrāles posmos. «Paveikto darbu apjomu varam iedalīt vairākās daļās – esam paveikuši aptuveni 85 procentus no plānotajiem inženierkomunikāciju darbiem, aptuveni 60 procentus no zemes darbiem, un tuvākajās dienās būsim īstenojuši arī asfaltēšanas darbu apmēram 35 procentu apjomā,» stāsta būvdarbu vadītājs. Vairākos Loka maģistrāles krustojumos ar citām ielām tiks izbūvēti rotācijas apļi. Šobrīd Rubeņu ceļa un Loka maģistrāles krustojumā ir izbūvēta aptuveni trešā daļa no plānotā rotācijas apļa, bet Loka maģistrāles un Langervaldes ielas krustojuma rotācijas aplī jau sākta ielas apmaļu uzstādīšana. Savukārt Bērzu ceļa un Loka maģistrāles krustojumā paredzētā apļa teritorijā notiek sadzīves kanalizācijas izbūves darbi.

Intensīvs darba process šobrīd norisinās arī pie Jelgavas 6. vidusskolas, lai nodrošinātu piekļuvi pie skolas, sākoties jaunajam mācību gadam – pie skolas Loka maģistrāles pusē tiek izbūvēts stāvlaukums. «Stāvlaukumā notiek apmaļu izbūve. Kad tas būs pabeigts, laukumā ieklāsim šķembu kārtas segumu, lai no septembra mēneša to varētu izmantot kā pagaidu stāvlaukumu automašīnu novietošanai. Asfaltēšanas un bruģēšanas darbi stāvlaukumā tiks atlikti uz nākamo pavasari. Autovadītājiem gan jārēķinās, ka, sākoties skolai, satiksmes kustību gar skolu nav plānots mainīt – tā notiks pa vienu joslu, un reverso kustību regulēs luksofors,» tā E.Krastiņš.

Jāpiebilst, ka šobrīd tiek izbūvētas pazemes komunikācijas Loka maģistrāles un Kalnciema ceļa krustojumā. Šī iemesla dēļ ir slēgta Kalnciema ceļa brauktuves daļa, bet satiksme tiek organizēta divās joslās pa izbūvētu pagaidu brauktuvi. Autovadītājiem jāņem arī vērā fakts, ka Loka maģistrāles posmā no Bērzu ceļa līdz Kalnciema ceļam ir vienvirziena kustība – tas nozīmē, ka no Kalnciema ceļa, braucot no pilsētas centra, nevar veikt labo pagriezienu un nogriezties uz Loka maģistrāli. Apbraukšanai var izmantot Veco ceļu, Robežu ielu, Rogu ceļu. Savukārt kravas transports, kas brauc virzienā no Kalnciema, tiek novirzīts pa Garozas ielu.

Darbi norit arī Loka maģistrāles un Rīgas ielas krustojumā, kur satiksme tiek organizēta pa vienu joslu katrā virzienā. Tādējādi var rasties satiksmes palēninājums, un autovadītājiem, kas brauc virzienā no Jelgavas uz Rīgu un otrādi, ceļš var aizņemt vairāk laika nekā ierasts. Tāpat šajā krustojumā nav atļauts veikt kreiso pagriezienu nevienā braukšanas virzienā.

Jāuzsver, ka darbu zonā atļautais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti