Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mēreni stiprs vējš, 8.6 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Sākusies apkures sezona; nedaudz pieaugs maksa par siltumu

Ilze Knusle
Jelgavā sākusies apkures sezona – trešdien no rīta centralizētā apkure bija pieslēgta vienai daudzdzīvokļu mājai un vienai iestādei, bet šodien klāt nākušas vēl trīs mājas. Tāpat saņemti vairāki iesniegumi par apkures pieslēgšanu no 1. oktobra. Jelgavniekiem gan jārēķinās, ka varētu kāpt maksa par siltumu – kurināmā izmaksu pieauguma dēļ SIA «Fortum Jelgava» ir sagatavojusi jaunu apkures tarifa projektu: līdzšinējo 51,73 eiro par megavatstundu vietā maksa par vienu megavatstundu paredzēta 54,28 eiro bez PVN. Plānots, ka jaunais siltumenerģijas tarifs varētu stāties spēkā no 2018. gada 1. novembra.

«Kopš pagājušās ziemas, kad laikapstākļu dēļ nebija iespējams no mežiem izvest koksni, strauji kāpa koksnes un saistīto produktu cena. Šogad, turpinot pieaugt pieprasījumam pēc šķeldas un kokmateriāliem visā Baltijas jūras reģionā, arī cenas kāpj – salīdzinot ar pagājušo gadu, tās pieaugušas par vairāk nekā 30 procentiem. Tāpat tirgū ir palielinājusies degvielas un dabasgāzes cena. Kurināmā izmaksu pieaugumu mēs kompensējām ar ražošanas efektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, bet šobrīd strādāt ar esošo siltumenerģijas tarifu vairs nav iespējams, tāpēc esam spiesti pārskatīt apkures tarifa kurināmā komponenti,» skaidro Jelgavas centralizētās apkures nodrošinātāja «Fortum Jelgava» valdes locekle Aina Bataraga.

Siltumapgādes tarifa paaugstināšanu uzņēmums veic saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2017. gada 14. septembra lēmumu Nr.104 «Par tiesībām SIA «Fortum Jelgava» noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja ir mainījusies kurināmā cena». A.Bataraga norāda, ka kurināmā izmaksas ir vienīgā apkures tarifa komponente, ko pakalpojuma sniedzējs var mainīt pats atbilstoši kurināmā resursu cenu izmaiņām tirgū.

No 1. novembra Jelgavā centralizētās apkures tarifs pieaugs par aptuveni  4,9 procentiem un būs 54,28 eiro par megavatstundu bez PVN. Līdzšinējais tarifs nebija mainījies kopš 2017. gada aprīļa. A.Bataraga uzsver, ka maksa par apkuri ir atkarīga no patērētā siltuma daudzuma un tarifa izmaiņas mazāk jutīs siltināto daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, jo tajās siltumenerģijas patēriņš ir ievērojami zemāks. Tāpat jārēķinās, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.906 «Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi» pārvaldītājam ir pienākums pastāvīgi nodrošināt karstā ūdens temperatūru izejā no siltummaiņa ne zemāku par plus 55 grādiem, lai nevairotos leģionellas. Leģionellas izraisa saslimšanu ar infekciju slimību leģionelozi jeb leģionāru slimību, kas bieži norit kā pneimonija jeb plaušu karsonis. A.Bataraga gan norāda, ka dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība var lemt noteikt zemāku ūdens temperatūru, tomēr, cenšoties ietaupīt, nevajadzētu aizmirst par veselību un saslimšanas riskiem.

Šobrīd apkure pieslēgta  daudzdzīvokļu mājai un iestādei, un uzņēmums saņēmis arī iesniegumus no trīs daudzdzīvokļu mājām, kuras vēlas no 1. oktobra pieslēgt apkuri. Vēl trīs mājām, kuras apkuri vasarā neatslēdz, pazeminoties āra gaisa temperatūrai, apkure ieslēdzas automātiski. Uzņēmums apzinās, ka apkures tarifa kāpums varētu ietekmēt arī iedzīvotāju spēju norēķināties par saņemto pakalpojumu.

Jāpiebilst, ka līdz 31. augustam kopējais parāds par apkuri Jelgavā bija 2 856 473 eiro, tostarp iedzīvotāju parāds – 2 480 857 eiro.

Foto: no «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja apčakars attēls

jā apkures cena nav augusi nu jau desmitgades , laiks patukšot maciņus tiem dulburiem vēlētājiem .

Pievienot komentāru

Saistītie raksti