Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Sāks būvēt tilta pār Platoni Miera ielā klāju

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» informē, ka ir noslēgusies tilta pār Platones upi Miera ielā pamata konstrukciju izbūve un šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai tuvākajā laikā sāktu būvēt tilta laidumu.

«Pilsētsaimniecības» projektu vadītāja Kristīne Vuškārniece stāsta, ka šobrīd objektā ir izbūvēti 12 betona urbpāļi, kuru diametrs ir 880 milimetri un tie ierakti astoņu metru dziļumā, kā arī izbūvēti tilta upes balsti un krasta balsti. «Šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai sāktu izbūvēt tilta laidumu jeb klāju,» tā K.Vuškārniece. Tilta laiduma konstrukcijas plātni galos paredzēts balstīt uz krasta balstiem ar elastomēra balstīklām. «Laiduma konstrukcijas plātnes biezums uz brauktuves paredzēts 0,8 metri,» norāda K.Vuškārniece.

Pēc būvdarbu pabeigšanas jaunajam tiltam būs četras 3,5 metrus platas braukšanas joslas, vienā pusē 2,5 metrus plats apvienotais gājēju un velosipēdistu celiņš, bet otrā pusē 1,5 metrus plata gājēju ietve. Kopējais jaunā tilta platums ir 20,5 metri, bet garums – 42,5 metri.

Projektu vadītāja stāsta, ka vēl objektā tiks izbūvēta lietusūdens kanalizācija un ielu apgaismojums, kā arī ar laukakmeņu krāvumu nostiprināti Platones upes krasti. Tāpat paredzēts uzstādīt jaunu meteoroloģisko staciju un ūdens līmeņa noteikšanas sensoru un pie tilta izvietot divas videonovērošanas kameras.

Plānots, ka visi darbi šajā objektā tiks pabeigti līdz šī gada 30. novembrim. Darbus objektā veic būvnieku pilnsabiedrība «LNK Industries Group».

Jāatgādina, ka projekts paredz sakārtot Miera ielu no Lietuvas šosejas līdz tiltam un uzbūvēt jaunu tiltu.

Foto: «Pilsetsaimnieciba»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti