Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Šajās brīvdienās ZOC – kaķu izstāde

Jana Bahmane
14. un 15. septembrī Zemgales Olimpiskajā centrā notiks starptautiska specializētā kaķu izstāde «Jelgavas kaķis 2019» – tajā būs iespēja apskatīt vairāk nekā 200 šķirnes kaķu no Baltijas valstīm, Skandināvijas un Vācijas. Pirmo reizi izstādē varēs tuvāk iepazīt arī ociketu un Abesīnijas šķirnes kaķus.

Izstādes koordinatore Mārīte Baranovska stāsta, ka izstādē varēs sastapt jelgavnieku iecienītos meinkūnus un britu īsspalvainos kaķus, tāpat būs pārstāvēta elfa un Devonas reksa šķirne. «Šoreiz izstādes apmeklētājiem būs unikāla iespēja klātienē apskatīt ociketu šķirnes kaķus, kuri līdzinās savvaļas klejotājiem, tomēr tiem piemīt arī mājas kaķu dzīvespriecīgais raksturs,» atklāj M.Baranovska, papildinot: ociketu šķirne Latvijā un Baltijā kopumā ir ļoti reti sastopama. Tāpat līdz šim izstādē nav bijusi pārstāvēta arī viena no senākajām kaķu šķirnēm pasaulē – Abesīnijas. «Šīs šķirnes pārstāvjus kā mājas mīluļus mūsdienās izvēlas daudzi pasaulē populāri cilvēki, piemēram, Holivuda aktieris Nikolass Keidžs,» tā izstādes koordinatore.

Līdztekus kaķiem izstādē būs aplūkojami arī citi dzīvnieki un putni, piemēram, baloži, vistas, dažādi grauzēji, šinšillas, vāveres, dažāda izmēra un krāsas truši, seski.

Tradicionāli izstādes noslēgumā starptautiska tiesnešu komanda noteiks izstādes labākos kaķus, kuri sacentīsies par prestižo izstādes uzvarētāja titulu «Best in show», bet galvenās balvas – titula «Jelgavas kaķis 2019» – ieguvēju noteiks apmeklētāji, kuriem divu dienu gaitā būs iespēja nobalsot par savu favorītu. Uzvarētājs saņems īpašo Jelgavas pilsētas domes kausu, kas Zemgales Olimpiskajā centrā tiks pasniegts svētdien, 15. septembrī, pulksten 14. Jāpiebilst, ka mazākajiem izstādes apmeklētājiem būs iespēja apgleznot seju, izjāt ar ponijiem un nogaršot saldumus.

Specializētā kaķu izstāde, kas Jelgavā notiks jau devīto reizi, Zemgales Olimpiskajā centrā norisināsies 14. un 15. septembrī. Sestdien kaķi būs apskatāmi no pulksten 11 līdz 17, bet svētdien – no pulksten 10 līdz 15. Biļetes varēs iegādāties pasākuma norises vietā. Cena – 4 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2 eiro, pirmsskolas vecuma bērni izstādi var apmeklēt bez maksas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti