Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Saimnieki joprojām «grēko» ar suņu izkārnījumu nesavākšanu

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija, regulāri apsekojot pilsētu, tostarp suņu pastaigu laukumus, novērojusi, ka arvien vairāk suņu saimnieku aiz saviem mīluļiem nesavāc dzīvnieka ekskrementus. Pagājušajā gadā Jelgavas Pašvaldības policija par dzīvnieku labturības noteikumu neievērošanu, tostarp dzīvnieka izkārnījumu nesavākšanu, sodījusi 16 suņu saimniekus un izteikusi 35 mutiskus aizrādījumus, bet šogad sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli un astoņos gadījumos izteikts mutisks aizrādījums.

Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce norāda, ka Ministra kabineta noteikumi «Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai», nosaka, ka mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas dzīvnieka ekskrementus. Tas attiecas arī uz suņu pastaigas laukumiem. «Lai gan noteikumi paredz, ka suņa saimniekiem ir jāsavāc ekskrementi aiz saviem mīluļiem, diemžēl daļa suņu īpašnieku kopā ar lielāka vai mazāka izmēra četrkājaino draugu pēc tam, kad dzīvnieks uz ietves vai zālienā nokārtojis savas dabiskās vajadzības, bezatbildīgi dodas prom. Bet parkos rotaļājas arī bērni, cilvēki parkos mēdz rīkot nelielus piknikus, un nav patīkami, ja apkārt ir dzīvnieku kakas. Jāsaprot, ka Pašvaldības policijas inspektori nevar izkontrolēt katru suņa īpašnieka soli, tāpēc aicinām pašiem saimniekiem būt atbildīgākiem un, dodoties pastaigā, paņemt līdzi maisiņu, kurā savākt sava mīluļa ekskrementus, tādējādi ievērojot noteikumus un cienot citus iedzīvotājus,» saka S.Reksce. Pilsētā dažādās vietās ir izvietotas arī atkritumu tvertnes suņu ekskrementiem.

Jāpiebilst, ka par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu, tostarp dzīvnieku izkārnījumu nesavākšanu, var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu: fiziskām personām no 7 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām – no 15 līdz 700 eiro. Ja pārkāpums tiek izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu fiziskām personām no 15 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām – no 700 līdz 1400 eiro.

Vietas, kur Jelgavas pilsētā ir izvietotas mājdzīvnieku ekskrementu urnas

 Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja kārtīgs suns attēls

Tikai 16 gadā sodīti? Pie mūsu mājas katru rītu varētu sodīt 16

Pievienot komentāru

Saistītie raksti