Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DA
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Sacensības «Bibliomāni» pulcē 25 ģimenes

Ritma Gaidamoviča
«Visa ģimene uz bibliotēku nākam katru otro svētdienu, lai atnestu izlasītās grāmatas un paņemtu jaunas. Šoreiz bibliotēkas apmeklējums izvērtās aizraujošāks, jo piedalījāmies ģimeņu spēlē «Bibliomāni». Svarīgākais bija piedalīties, un apliecināt sevi kā komandu. Uzdevumi bija ļoti interesanti. Pirmklasnieks gan mazliet sūdzējās, ka viņam nav ko darīt, taču vecāki iekrita lielā azartā. Pēc uzdevumu izpildes sapratām, ka ir mazliet jāatkārto latviešu alfabēts,» tā pēc ģimeņu spēles «Bibliomāni» Jelgavas pilsētas bibliotēkā atzina jelgavnieku Zenfu ģimene.

Tā bija viena no 25 ģimenēm, kura šodien piedalījās Jelgavas pilsētas bibliotēkas organizētajās ģimeņu sacensībās «Bibliomāni», apliecinot savu erudīciju, zināšanas, prasmes un arī veiksmi, risinot 11 uzdevumus. Ģimenes uz laiku (divas minūtes) cēla grāmatu torni, orientējās bibliotēkā, meklējot izlozētajos attēlos redzamo grāmatu vākus bibliotēkas grāmatu plauktos, aktivitātē «Grāmatu alfabēts» komandai noteiktā laikā bija jāsakārto dotās grāmatas alfabētiskā secībā, tāpat ģimenes pildīja burtu režģi, minēja mīklas, to, kurš vārds latviešu valodā ir tas pats vārds lietuviešu valodā, un risināja citus uzdevumus.

Uzrunātās ģimenes portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka spēlē piedalījušās, lai jautri pavadītu kopā laiku, kas neizdodas nemaz tik bieži. Šis bijis ļoti labs ģimenes kā komandas saliedēšanas pasākums. Lai gan šajā pasākumā galvenokārt bija jāapliecina savas zināšanas, komandu dalībnieki atzīst, ka, pildot uzdevumus, uzzinājuši arī dažus jaunus faktus.

Medņu ģimeni piedalīties spēlē rosinājusi mamma Lolita, kurai ļoti patīk lasīt grāmatas un apmeklēt bibliotēku. Ģimene ir Pārlielupes bibliotēkas lasītāji. «Mēs pārējie pavilkāmies. Lielākais ieguvums no šī visa – pavadījām laiku kopā, koncentrējoties uz vienu lietu, kas šodienas steidzīgajā laikā izdodas ļoti reti,» saka Medņu ģimenes tētis Guntars. Ģimene stāsta, ka ar visiem uzdevumiem tikuši galā diezgan labi, un tie bijuši interesanti. «Mums katrā uzdevumā bija kāds atbildīgais – Danielam padodas darbs ar datubāzēm un viņš letonika.lv sameklēja atbildes uz jautājumiem, Rafaels labi orientējās bibliotēkas grāmatu plauktos, Gabriels jau mājās bija patrenējies grāmatu torņa būvniecībā, pieļaujot, ka tāds uzdevums būs,» stāsta Lolita. Maksimālais komandas dalībnieku skaits bija pieci cilvēki, tāpēc māsa Estere šoreiz bija komandas līdzjutēja.

«Šis bija foršs ģimenes saliedēšanas pasākums, reizē arī izglītojošs, jo uzzinājām arī jaunas lietas. Piemēram, to, ka tukšu eļļas pudeli nedrīkst mest šķiroto atkritumu konteinerā pie plastmasas,» stāsta Pootu ģimenes mamma Andra un meita Gerda. Komandā startēja arī dēls un brālis Jānis. Ģimene atzīst, ka, viņuprāt, grūtākais bija būvēt grāmatu torni uz laiku, taču 125 centimetrus augsts viņiem sanācis.

Noslēgumā, saskaitot visus punktus, tika noskaidrotas piecas aktīvākās un erudītākās komandas, kuras tālāk dosies uz fināla sacensībām, kas notiks Šauļos 8. decembrī, kur sacentīsies arī piecas atraktīvākās komandas no Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un Šauļu pilsētas pašvaldības publiskās bibliotēkas.

No Jelgavas sacensībām ceļazīmi uz Šauļiem saņēma: «Bļauriņi», «Gājputni», «3 paaudzes», «Dzelksne», «Bez cīņas nav uzvaras». Šīs komandas dāvanā saņēma spēli «Latvijas fakti» un auduma maisiņus, bet pārējās ģimenes – auduma maisiņus un spēli «Ligretto».

Pasākums tiek organizēts Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta «Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā» gaitā.

Foto: Haralds Bukšs/ Jelgavas pilsētas bibliotēka

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti