Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Rekonstruēts Tehnoloģiju vidusskolas stadions

Ilze Knusle
Noslēgušies Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadiona pārbūves darbi – sakārtots skrejceļš, izveidoti vairāki sporta spēļu laukumi, kā arī ierīkots plašs āra funkcionālo trenažieru laukums. «Stadions būs pieejams ikvienam interesentam, tomēr jāņem vērā, ka šovasar futbola laukumu ar dabīgo segumu izmantot vēl nevarēs – iesētajam zālienam ir jāieaug,» Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Aiga Anitena aicina iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret paveikto un futbola laukumu neizmantot. Tuvākajā laikā stadionā plānots izvietot arī attiecīgas informatīvas zīmes ar aicinājumu nebojāt iesēto zālienu.

Darbi stadionā tika uzsākti pērnā gada nogalē, un šobrīd norit nepieciešamās dokumentācijas sagatavošana objekta nodošanai ekspluatācijā. Stadions piedzīvojis vērienīgas izmaiņas – ir izbūvēta lietusūdens kanalizācijas un drenāžas sistēma, izveidots gumijas seguma skrejceļš ar četriem skrejceliņiem 300 metru garumā un astoņiem skrejceliņiem 100 metru garumā, ierīkota tāllēkšanas bedre un lodes grūšanas sektors, basketbola laukums ar gumijas segumu un futbola laukums ar dabisko zālienu, izveidots plašs āra funkcionālo trenažieru laukums. «Projekta īstenošanas gaitā tika veikti arī daži iepriekš neparedzēti darbi, piemēram, palielināts laukums ar gumijas segumu, kurā atradīsies ugunsdzēsēju mācību tornis, tāllēkšanas bedres betona apmales aizstātas ar citām, kam ir gumijas augšmala – lai mazinātu traumu risku,» stāsta A.Anitena, piebilstot, ka bija jāveic arī neparedzēti demontāžas un elektroinstalācijas izbūves darbi. Līdz ar to projekta īstenošanas izmaksas palielinājās par 6696,60 eiro, ko sedza pašvaldība.

Stadiona pārbūve veikta, pašvaldībai īstenojot «Interreg V-A» Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu «Tehniskās bāzes un operatīvo dienestu speciālistu fiziskās kapacitātes uzlabošana Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā (All for Safety)». Lai paaugstinātu operatīvo dienestu darbības efektivitāti un uzlabotu operatīvo dienestu speciālistu fizisko sagatavotību, ne tikai pārbūvēts Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadions, bet realizētas arī citas aktivitātes – rīkoti izglītojoši un informatīvi pasākumi, veikts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļas Dobeles ielā 16 sporta zāles remonts, drīzumā tiks arī piegādāts ugunsdzēsēju fizisko spēju uzlabošanai nepieciešamais inventārs un sporta zāles aprīkojums. Projekts paredz arī mobilā ugunsdzēsēju mācību torņa uzstādīšanu atjaunotajā Tehnoloģiju vidusskolas stadionā – vieta jau ir izveidota, bet tornis tiks uzstādīts nākamā gada februārī.

Stadionu galvenokārt izmantos operatīvo dienestu darbinieki fizisko prasmju uzlabošanai un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni, bet, kad tas nebūs noslogots, stadionu varēs izmantot ikviens interesents.

Stadiona rekonstrukcijas darbus veica SIA «Kulk». Stadiona pārbūves izmaksas ir 539 117,23 eiro ar PVN. Projekta kopējās izmaksas ir 564 290,38 eiro, no kurām 479 646,82 eiro jeb 85 procenti ir Eiropas Reģionālā fonda finansējums un 84 643,56 jeb 15 procenti – valsts budžeta dotācija un pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti