Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Mērens vējš, 5.9 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Rekonstruēts stadions pie 4. sākumskolas

Ritma Gaidamoviča
Noslēgusies stadiona pie Jelgavas 4. sākumskolas rekonstrukcija – tur izveidots mākslīgā seguma futbola laukums, skrejceļš, vairāki sporta spēļu laukumi, uzstādīti āra trenažieri, kā arī stadiona teritorijā uzbūvēta ēka ar ģērb­tuvēm un noliktavu inventāram.

Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Mairita Stepiņa skaidro, ka būvdarbi objektā ir noslēgušies un stadions pieņemts ekspluatācijā. «Šonedēļ vēl tiek sakārtoti pēdējie dokumenti, lai būvnieks sporta infrastruktūras objektu oficiāli nodotu pasūtītājam – Jelgavas pilsētas pašvaldībai,» norāda projektu vadītāja.

Būvdarbi Jelgavas 4. sākumskolas stadionā sākās pirms gada. To gaitā izveidots un labiekārtots daudzfunkcionāls sporta komplekss vairāk nekā 1,3 hektāru platībā. «Stadiona centrā ir 40x60 metru liels futbola laukums, kuru klāj mākslīgais segums, un aiz futbola laukuma vārtiem abos galos drošības nolūkos izbūvēts sešus metrus augsts aizsargtīkls. Ņemot vērā, ka šajā stadionā varēs notikt arī sacensības, blakus futbola laukumam izveidotas skatītāju tribīnes ar 60 sēdvietām,» par paveikto stāsta M.Stepiņa. Savukārt vieglatlētikas vajadzībām rekonstruētajā stadionā izbūvēts 270 metru garš skrejceļš ar četriem celiņiem, ko klāj gumijas segums, kā arī tāllēkšanas sektors un lodes grūšanas sektors.

Tāpat stadiona vienā malā ierīkots basketbola laukums un multifunkcionāls spēļu laukums, kas paredzēts gan volejbolam, gan handbolam, gan minifutbolam. Stadionu papildinājusi arī āra trenažieru zona, kurā pieejami septiņi dažādi trenažieri. Visus laukumus klāj moderns gumijas segums, un katrs sektors iezīmēts citā krāsā. «Rekonstrukcijas gaitā stadionā arī uzbūvēta ēka ģērbtuvēm. Tur pieejamas dušas, labierīcības, un ēkā izveidota stadiona inventāra telpa,» tā M.Stepiņa, papildinot, ka liels ieguvums ir stadionā izbūvētais apgaismojums, kā līdz šim tur nebija. Domājot par drošību un kārtības nodrošināšanu, rekonstruētajā stadionā uzstādītas videonovērošanas kameras. «Bet gar piebraucamo ceļu no Zirgu ielas puses blakus stadionam ir izbūvētas automašīnu stāvvietas – tur paredzēta vieta 18 automašīnām,» stāsta M.Stepiņa. Stadiona teritorija arī labiekārtota – izveidoti bruģakmens gājēju celiņi, nodrošināti soliņi, atkritumu urnas, atsevišķās vietās iesēts zāliens un apkārt stadionam izbūvēts žogs. 

Paredzēts, ka stadionu ikdienā sporta nodarbībām un treniņiem izmantos Jelgavas Amatu vidusskolas, Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas tehnikuma un pilsētas sporta skolu audzēkņi. Tāpat stadions paredzēts publiskai lietošanai sportiskām aktivitātēm. Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza piebilst, ka šobrīd top Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi «Par sabiedrisko kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos», kurus šodien skata Jelgavas domes Finanšu komitejā, bet 22. augustā par šo noteikumu izdošanu Jelgavas domes sēdē lems deputāti.

Jelgavas 4. sākumskolas stadionu rekonstruēja SIA «Reaton LTD», būvuzraudzību nodrošināja «Jurēvičs un partneri», bet autoruzraudzību – «BM-projekts». Stadions rekonstruēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu projekta «Jelgavas Amatu vidusskolas infrastruktūras uzlabošana un mācību aprīkojuma modernizācija, 2. kārta» gaitā. Kopējās izmaksas ir 1 617 427,83 eiro: 905 383,59 eiro ir ERAF un valsts budžeta līdzekļi, bet 712 044,24 eiro – Jelgavas pilsētas pašvaldības finansējums.

Jāpiebilst, ka šis jau ir trešais izglītības iestāžu stadions Jelgavā, kurā būvdarbi noslēgušies šovasar. Rekonstruēts ir arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas Valsts ģimnāzijas stadions.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Jelgavnieks attēls

Kādēļ nav izbūvēts žogs? Ņemot vērā vietējos alkoholiķus,tas laukums ilgi nesaglabāsies. Papildus šādiem izbūvētiem sabiedriskiem laukumiem(ņemot vērā,ka nav žoga) ar lūgumu/iesniegumu par vajadzību JPP novērošanas kameru uzstādīt.
Lietotāja Redakcija attēls

Apkārt stadionam pie Jelgavas 4. sākumskolas ir izbūvēts žogs un stadiona teritorijā ir uzstādītas arī videonovērošanas kameras.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti